Categories Sport & rekreacja i turystyka

Na czym polega wędkarstwo gruntowe?

Wędkarstwo gruntowe jest jedną z form połowu, z jakich korzystają wędkarze. Polega ono na zamontowaniu na naszej żyłce wyłącznie haczyka oraz ciężarka. Głównym działaniem w tej metodzie jest tak zwany feeder – jest to jedna z odnóg wędkarstwa gruntowego, w trakcie której stosujemy w wędce wymienne części tak zwanych szczytówek oraz stosowanie zanęt w koszyku zanętowym. Wędkarstwo gruntowe jest złożoną formą wędkowania, przez co nie ma zbyt szerokiej gamy amatorów – stosują je głównie doświadczeni wędkarze oraz ci poszukujący nowości w tymże hobby.

Jednakże wraz z rozwojem wędkarstwa oraz coraz szerszej i zróżnicowanej oferty dostępnej na rynku, zarówno dla laików jak i doświadczonych amatorów tego sportu, wędkarstwo gruntowe zyskuje coraz większe grono sympatyków. Dzięki wędziskom dostosowanych i specjalizujących się w określonych rodzajach łowienia, nawet początkujący mogą poradzić sobie w wędkarstwie gruntowym. Metoda ta jest najbardziej efektywna podczas połowu ryb o średniej i dużej masie – toteż wytrzymałość wędki musi charakteryzować się wysokim poziomem. Sama technika łowienia oparta jest na wielu czynnikach, począwszy od: wielkości samego haczyka, zanęty (tutaj dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na kulki zanętowe quantum na przykład) oraz przynęty, odległości łowienia, masy oraz rodzaju naszego zestawu, a także poziomu wskaźnika brań w danym łowisku. Ważnym czynnikiem jest również stosowanie odpowiedniej przynęty wobec aktualnego żerowania ryb. Jeżeli skupiamy się na łowieniu ryb dużych powinniśmy wybrać robaki o większej wielkości czy ziarna kukurydzy konserwowej. Jeżeli interesują nas ryby średnie ochotka będzie idealną przynętą do tego działania.

Wiedza Codzienna

Codziennie nowe, codziennie ciekawe, codziennie wartościowe treści. Na Wiedzy Codziennej o każdej porze znajdziesz coś, czemu warto poświęcić wolną chwilę i oddać się lekturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 19 =