3 pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego

3 pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego

Pokój młodzieżowy to miejsce, gdzie najlepiej ma czuć się jego właściciel, nastolatek. To on powinien wybrać wyposażenie i dekoracje. Często rodzice mają zupełnie inną wizję na urządzenie pokoju swojej pociechy, powinni jednak pozostawić możliwość decydowania dziecku. Młody człowiek będzie spędzał tam dużo czasu. Jego pokój musi więc spełniać kilka funkcji, między innymi sypialną. To takie miejsce do nauki, rozrywki oraz przyjmowania gości.

Ważne, by pomieszczenie było wygodnie urządzone i spełniało wymienione role. Jego styl powinien odzwierciedlać zainteresowania i pasje młodego człowieka. Kreatywność i pomysłowość pozwolą stworzyć niebanalne wnętrze.

Pokój w stylu ekologicznym

Charakteryzuje go harmonia i skromność. W aranżacji dobrze jest wykorzystać proste sprzęty, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów, bez zbędnych ozdobników. Takie cechy znaleźć można w meblach Klose, które odznaczają się wysoka jakością. Do tego rodzaju pokoju świetnie pasują ekologiczne tkaniny, najlepiej grubo tkane. Świetnym uzupełnieniem będą duże kwiaty doniczkowe.

Pokój w stylu piłkarskim

W takim pomieszczeniu motyw piłki może pojawić się na wiele sposobów. Na przykład na dywanie, zasłonach czy pościeli. Młody fan futbolu powinien mieć telewizor, na którym mógłby oglądać mecze. A przed nim niezbędny wydaje się mebel do siedzenia, na przykład miękki narożnik. Bogatą ich ofertę można znaleźć np. na https://umebluje.pl/meble/narozniki-mlodziezowe/1557.

Pokój w stylu pop-art

Świetnie sprawdzą się mocne, żywe barwy na ścianach, meblach, obrazkach. Domeną takiego wnętrza będą geometryczne kształty mebli czy dodatków, sztuczne tkaniny, plastikowe ozdoby. Charakteru może dodać plakat z kultową gwiazdą filmową czy scena z komiksu. Należy tylko uważać, by nie wywołać wrażenia chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 16 =