Akcesoria ułatwiające codzienne korzystanie z kuchni

Akcesoria ułatwiające codzienne korzystanie z kuchni

Każda pani domu wie, jak w ważna jest dobra organizacja w kuchni. Sprawne gotowanie, pieczenie i smażenie jest możliwe, gdy wszystkie przybory posiadają swoje określone miejsce. Jest sporo trików, które ułatwią sprawne poruszanie się po tym wnętrzu. Jakie?

Jak oszczędzić miejsce w kuchni?

Warto zainstalować listwę magnetyczną na noże, dzięki temu te jedne z najważniejszych narzędzi w kuchni będą zawsze pod ręką. Przydadzą się też wszelkiego rodzaju organizery. Dzięki wkładom do szuflad zapanuje porządek w półce ze sztućcami. Pojemnik na przyprawy ułatwi sprawne wyszukanie potrzebnych ziół, a wewnątrz szafek można zamontować wieszaki na kieliszki.

Warto również pomyśleć o wysuwanych koszach na śmieci pod zlewozmywak. To rozwiązanie nie tylko oszczędza przestrzeń w kuchni, ale jest także funkcjonalne. Najlepiej zainstalować kosz, który składa się z dwóch lub trzech części – wtedy sortowanie śmieci będzie dużo łatwiejsze. Praktycznym rozwiązaniem są organizery do powieszenia na drzwiczki od szafki. To doskonałe miejsce na środki do czyszczenia lub worki na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − piętnaście =