Analogowe gry dla całej rodziny

Analogowe gry dla całej rodziny

W dobie komputerów coraz rzadziej sięga się po gry analogowe, choć potrafią przysporzyć one nie mniej frajdy, a przy okazji mogą stanowić szansę na spędzenie cennego czasu w gronie całej rodziny. Czym można się wtedy zająć?

Gry planszowe i karty

Coraz częściej do łask powracają gry planszowe, które oprócz zabawy mają pozytywny wpływ na proces kształcenia. Wymagają nie tylko utrzymania koncentracji, ale i spostrzegawczości, a często rozwijają również umiejętności dziecka, czego przykładem będą gry strategiczne i logiczne (kup je tutaj: https://www.runo.sklep.pl/118-gry-strategiczne-i-logiczne). W wielu przypadkach pozwalają one na poszerzanie wiedzy, ale przede wszystkim uczą pewnych zachowań. Regularne rozgrywki pozwalają na uczenie dzieci radzenia sobie z emocjami – dotyczy to zarówno przeżywania porażek, jak i stosownego świętowania sukcesów. Dużą popularnością cieszą się też gry karciane, w szczególności takie jak makao, gdzie w partii z powodzeniem może uczestniczyć kilka osób.

Kreatywne pomysły

Warto mieć na uwadze to, że wiele gier analogowych można wymyślić samemu, bazując na elementach z innych zabaw. W praktyce ograniczeniem jest jedynie kreatywność rodziców, a młode osoby z chęcią poznają nowości. Dobrym pomysłem będzie gra pamięciowa dla dzieci, którą można w prosty sposób zorganizować z pomocą kart z obrazkami. Polega to na tym, iż w talii znajdują się dwie takie same karty i zadaniem gracza jest odnalezienie dwóch identycznych obrazków pod rząd, wybierając spośród kart ułożonych jednolitą częścią do góry, a ustawione są one w kilku rzędach. Sprawdzić mogą się przy tym także rodzice, po czym można zaobserwować czy mają lepszą pamięć od dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dwa =