Co jest w stanie wykonać dobra drukarnia?

Co jest w stanie wykonać dobra drukarnia?

Każdy z nas orientuje się mniej więcej, czego może spodziewać się, korzystając w usług drukarni. Myśląc o punkcie druku pierwsze co przychodzi nam do głowy to standardowe druki A4, na zwykłym papierze, które zresztą równie dobrze możemy wykonać w domu, przy użyciu drukarki atramentowej. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z szerokości usług, jakie oferują poszczególne punkty druku.

A paleta jest naprawdę spora: możemy na przykład zlecić wydruk naklejek drukarni, czy wykonanie wielkoformatowego plakatu. Dobry punkt druku pozwala również na drukowanie katalogów, etykiet, firmowych wizytówek, folderów czy ulotek. Do dyspozycji mamy różnej gramatury papier – matowy, fotograficzny itd. Możemy zlecić wydruk kolorowy, czarno – biały, w sepii, negatywie, lub też wybrać jakie części produktu ostatecznego powinny prezentować jakie efekty. Niektóre drukarnie wykonują również nadruki na koszulki, czy innego rodzaju płótna, a także nadruki kopertowe.
Jeśli zastanawialiśmy się kiedyś, czy poza drukiem katalogów, możliwe jest również zamówienie samoprzylepnych naklejek drukarnianych w punkcie druku – odpowiedź jest prosta: jak najbardziej. Na stronie internetowej każdego punktu druku znajduje się spis wykonywanych usług. Jeśli interesuje nas usługa nietypowa, a nie została ona wyszczególniona w ofercie drukarni – zadzwońmy i spytajmy o możliwość jej wykonania (zwykle dobry punkt druku podejmie się każdego zlecenia, nawet tego bardzo nietypowego, zatem warto zasięgnąć języka). Co ważne: często wydruk będziemy mogli zlecić bez wychodzenia z domu, choćby za pośrednictwem maila, co niewątpliwie stanowi duży atut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 12 =