Co powinien posiadać profesjonalny siatkarz?

Co powinien posiadać profesjonalny siatkarz?

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów drużynowych, bowiem opiera się na współpracy, a nie samodzielnych popisach i wywołuje też wiele emocji nie tylko wśród graczy, ale i obserwatorów. Po jakie wyposażenie należy sięgnąć, by myśleć o profesjonalnym uprawianiu tej dyscypliny?

Obuwie

Profesjonalny sklep siatkarza to taki, gdzie znajdzie on wyznaczoną sekcję ze sprzętem przeznaczonym do tego sportu. Z pewnością nie zabraknie w nim wtedy odpowiedniego obuwia, które jest niezwykle istotne z uwagi na komfort gry, ale i bezpieczeństwo zawodnika. Dobrze sprawdzą się buty do siatkówki za kostke, bowiem będą gwarantowały usztywnienie i pozwolą uniknąć nieprzyjemnych kontuzji związanych z podkręceniem nogi, do czego może dochodzić przy lądowaniu. Przy okazji posiadają też specjalną podeszwę, która nie będzie ślizgać się po parkiecie i zapewni amortyzację przy wyskokach.

Akcesoria ochronne

Ważnym elementem wyposażenia siatkarza są ochraniacze na kolana, w szczególności dla osób grających na pozycji przyjmującego lub libero. Ci gracze narażeni są na częste upadki i w wielu przypadkach muszą wykonać pad do przodu, przy którym dochodzi nie tylko do obtarcia, ale również przeciążenia kolan, czemu zapobiega odpowiednio miękka osłona.

Nieodzownym gadżetem tą też taśmy siatkarskie, którymi obwija się palce, by podczas blokowania czy odbijania uniknąć ich wybicia lub co gorsza złamania. Takie działanie jest konieczne w poważnych rozgrywkach, gdy piłki uderzane są z bardzo dużą siłą i niezabezpieczone palce szybko ulegałyby urazom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − siedemnaście =