Co powinno skłonić nas do wizyty u psychologa?

Co powinno skłonić nas do wizyty u psychologa?

 Każdy z nas może mieć gorsze dni i huśtawki nastrojów – nie jest to niczym złym. Pod warunkiem jednak, że są to stany pojawiające się sporadycznie. W innym przypadku warto odwiedzić specjalistę i porozmawiać o swoich problemach. Kiedy jeszcze warto wybrać się do psychologa? Tego dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Jakie objawy mogą być niepokojące?

Jeżeli widzimy, że dzieje się z nami coś nie tak z nasza psychiką, to warto wybrać się do specjalisty. Idealny w takim wypadku będzie oczywiście psycholog Warszawa Bielany natomiast to dzielnica, gdzie znajdziemy szereg specjalistów. Warto skorzystać z jego pomocy zawsze wtedy, kiedy odczuwamy poczucie beznadziejności, pustkę i wyobcowanie. Szczególnie niepokojące powinno to być, gdy taki stan utrzymuje się długo i mimo usilnych starań, nie zauważamy żadnej poprawy. Mogą to być pierwsze symptomy depresji, których nie powinno się lekceważyć. Kolejnym powodem, skłaniającym nas do odbycia konsultacji z psychologiem, są przewlekłe problemy ze snem. Jeżeli zatem mamy problem z zaśnięciem lub też często wybudzamy się w nocy i nie możemy ponownie zapaść w sen – nie zwlekajmy z wizytą. Specjalista z pewnością znajdzie najlepsze rozwiązanie dla tego problemu.

Do specjalisty warto udać się także wtedy, kiedy nie potrafimy poradzić sobie z pewnymi wydarzeniami z naszej przeszłości. Wypadek, zdrada, rozwód, śmierć kogoś bliskiego – to tylko przykłady sytuacji, które są dla człowieka bardzo traumatyczne. Warto wówczas porozmawiać o swoich emocjach, lękach czy obawach z kimś, kto ma odpowiednie kompetencje. Skutecznie przeprowadzona terapia pomoże uporać się z traumą i pogodzić z przykrymi życiowymi doświadczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 17 =