Co sprawdzi się w małej łazience?

Co sprawdzi się w małej łazience?

Najważniejszy punkt podjęcia się ważnej misji, jaką jest umeblowanie łazienki, stanowi opracowanie planu działania. Mimo że może być trudno, odrobina kreatywności i dobrego nastawienia pomoże nam osiągnąć wymarzony cel. Zacznijmy od podstawy – mała łazienka może pomieścić stosunkowo niewiele przy złym zaplanowaniu przestrzeni.

Dlatego, aby wydobyć jej funkcjonalność powinno się stosować wanny i prysznice zajmujące jak najmniej miejsca, a zarazem nie ograniczające ruchu przy codziennej czynności jaką jest kąpiel.

Czy wanna może być tak funkcjonalna jak prysznic i odwrotnie?

Chyba najbardziej nurtującym nas pytaniem przy rozplanowaniu przestrzeni małej łazienki jest – prysznic czy wanna? Zapewne większość ludzi wannę kojarzy z żeliwną, masywną konstrukcją jak za epoki PRL-u. Otóż czasy się zmieniły a wanna może być tak samo praktyczna jak prysznic.

Wanny Roca spełniają się między innymi w małych łazienkach, są dopasowane do przestrzeni jak i uzmysławiają się w swojej roli – dają poczucie odprężenia po całym dniu w ciągłym biegu.

Więc w końcu wanna czy prysznic?

Jednak podjęcie końcowej decyzji i tak zależy od indywidualnej oceny najemcy pomieszczenia użytkowego jakim jest mieszkanie czy dom. To właśnie my sami musimy zdecydować, czy wolimy brać gorący bądź zimny prysznic w kilka minut czy jednak zdecydować się na wannę, która w rzeczywistości wymiarami może wiele się nie różnić od brodzika wraz z kabiną prysznicową.

Wanna może mieć zamontowaną słuchawkę prysznicową oraz zasłonę, którą można zmieniać w zależności od gustów. Może też pomieścić więcej niż brodzik a w przypadku pryszniców typowo nowoczesnych – czyli tych, w których podłoga chyli się ku odpływowi – nie mieć nawet możliwości zbierania wody. Jeżeli nie lubicie długich kąpieli, idealnym rozwiązaniem będzie dla Was mała łazienka z prysznicem. Końcowa decyzja jednak i tak pozostaje w geście waszych wygód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 7 =