Co to jest OUTLET ?

Co to jest OUTLET ?

W pogoni za przepychem ludzie pragną posiadać wszystko co jest dostępne na rynku. Niestety wysokość otrzymywanych zarobków nie rozpieszcza i trzeba wyszukiwać okazji lub sklepów sprzedających tańsze produkty. Takim miejscem jest outlet.

Outlet jest słowem angielskim, który został na stałe wprowadzony do języka polskiego. Jego prawidłową definicją jest sklep fabryczny zajmujący się sprzedażą dóbr i usług tylko jednego producenta. Zazwyczaj takie domy handlowe umiejscowione są zaraz przy halach produkcyjnych, chociaż nie zawsze.

W Polsce miano outlet otrzymało zupełnie inne, choć podobne znaczenie (i jest o wiele częściej używane). Mówi się tak o resztach niesprzedanych produktów, nadwyżkach, nieużytych towarach, które zwyczajnie nie mogą już być wstawione w markowych sklepach stacjonarnych. To, że dobra zamierza się sprzedać później, nie oznacza wcale, że są złej jakości. W większości po prostu są to modele z minionych lub aktualnych sezonów, którym czegoś brakuje. Na przykład jest to nieoryginalne opakowanie lub nie przyszyła metka producenta. Sprzedaje się w nich ubrania, książki, a także artykuły elektroniczne.

Outlety, szczególnie outlety RTV i AGD stały się jednymi z najpopularniejszych sklepów, w których zakupy robi miliony ludzi. Niektóre z nich są sklepami o małej wielkości, ale występują też wielkie domy handlowe specjalizujące się sprzedażą produktów outletowych różnych marek. Największe z nich usytuowane są zazwyczaj w okolicy dużych miast lub aglomeracji miejskich. Jednymi z takich przykładów są Outlet Ptak Rzgów, umiejscowiony pod łodzią, czy Factory Outlet Ursus w Warszawie. Jest take wiele outletów, które znajdziesz w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz frazy typu: “outlet RTV i AGD”, “outlet elektronika”, a na pewno znajdziesz dużo ciekawych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 2 =