Co to są strony internetowe cms?

Co to są strony internetowe cms?

CMS

CMS to skrót od Content Management System (System zarządzania treścią). Jest to strona internetowa, która posiada panel administracyjny pozwalający na samodzielne zmienianie treści oraz wyglądu strony bez potrzeby znajomości języka programowania.

Czym charakteryzuje się CMS i jakie są jego możliwości?

Tworzenie stron internetowych CMS pozwala na dowolną edycję treści każdej osobie, nawet tej nie znającej żadnego języka programowania. Dodawanie, modyfikowanie tekstów, tabel, zdjęć, a także tworzenie nowych podstron, przenoszenie elementów stron odbywa się poprzez korzystanie z specjalnie przygotowanych opcji w menu. Samo pisanie tekstów wygląda zazwyczaj tak, jakbyśmy korzystali z edytora tekstów.

Do każdego systemu CMS tworzone jest wiele dodatków zwanych wtyczkami. Wtyczkami mogą być zarówno proste elementy jak np. wyszukiwarka na stronie, jak i te bardziej zaawansowane typu forum dyskusyjne, czy nawet wtyczka pozwalająca na stworzenie małego sklepu na stronie. Instalacja wtyczek jest zazwyczaj bardzo prosta i polega na wciśnięciu jednego przycisku i późniejszym skonfigurowaniu wtyczki.

CMSy pozwalają na szybką i darmową edycję stron wyposażonych w ten system. Jest to ogromne uproszczenie dla początkujących użytkowników, którzy dopiero wchodzą w świat Internetu, jak i dla profesjonalnych twórców stron, którzy są w stanie aktualizować stronę, bez potrzeby wchodzenia w kod źródłowy.
Obecnie praktycznie nie wykonuje się już witryn, które nie byłyby wyposażone w system CMS.

Artykuł napisany we współpracy z agencją interaktywną Studio Kreacja, która tworzy sklepy internetowe i strony www na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =