Co to są szamba ekologiczne?

Co to są szamba ekologiczne?

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszy się ekologia i zwrot w stronę ochrony środowiska. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, coraz więcej firm oferuje montaż szamba ekologicznego. Czym ono jest i czym różni się od tradycyjnego szamba betonowego i przydomowej oczyszczalni ścieków?

Szambo ekologiczne czyli bezodpływowy zbiornik na ścieki

Ten typ szamba charakteryzuje się przede wszystkim szczelnością. Jego elementy to gotowe do montażu na miejscu prefabrykaty, które w odróżnieniu od szamba z kręgów lub betonowanego na miejscu budowy, uniemożliwiają zanieczyszczeniom przedostanie się do gleby w sposób niekontrolowany. Szamba ekologiczne w Poznaniu, zwane także oczyszczalniami z drenażem rozsączającym, charakteryzują się dużą odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak korozje czy procesy zachodzące w glebie. Ponadto ich cena jest niewielka w porównaniu z przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Najmniejsze szamba, które są jednocześnie najtańsze, świetnie nadają się do domów letniskowych i innych używanych okresowo budynków. Stanowią również optymalne rozwiązanie na terenach gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych.

Odprowadzanie nieczystości w szambie ekologicznym

Warto pamiętać, że określenie szambo ekologiczne, odnosi się jedynie do jego konstrukcji np. z plastiku, a także szczelności. Działanie i funkcjonowanie szamba tradycyjnego i ekologicznego jest takie samo. Gromadzące się w zbiorniku ścieki muszą być regularnie opróżniane przez profesjonalne firmy zajmujące się usługami asenizacyjnymi. Kosze filtrujące, które znajdują się wewnątrz szamba, zapobiegają dostaniu się dużych elementów do drenażu rozsączającego, dlatego trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Jeżeli chcemy zamontować szamba ekologiczne Leszno to jedno z tych miast, gdzie działa wiele firm zajmujących się ich budową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =