Co to są taśmy pakowe i jaką wybrać?

Co to są taśmy pakowe i jaką wybrać?

Taśmy pakowe są bardzo popularnym i równie przydatnym akcesorium papierniczym. Wszyscy dobrze wiemy, jak wyglądają taśmy pakowe. Z reguły występują one w postaci 'wałków’ nawiniętych na tekturowy rdzeń. Taśm pakowych używamy w celu sklejenia dwóch powierzchni – z reguły papierowych lub tekturowych.

Na jakiej zasadzie działają taśmy pakowe? Wyposażone są one w mocne kleje, dzięki którym sklejone powierzchnie trzymają się razem nawet przez wiele lat. Generalnie rzecz ujmując, taśmy pakowe dzieli się na gatunki właśnie ze względu na użyty w nich rodzaj kleju. Opiszemy krótko każdy z nich, aby łatwiej było Ci dobrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Pierwszym gatunkiem, o którym należy wspomnieć są taśmy akrylowe. Jest to najpopularniejszy rodzaj taśm. Użyty do ich produkcji klej powstaje po połączeniu akrylu z tak zwanym środkiem sieciującym. Ten gatunek taśmy możemy kupić naprawdę tanio, niemniej jednak nie jest to produkt najwyższej klasy.

Używa się także taśm z zastosowanym klejem wytworzonym z kauczuku syntetycznego. Charakteryzują one się wysoką temperaturą topnienia oraz dużą rozciągliwością. Poza tym, taką taśmę możemy w razie potrzeby bez problemu odkleić.
Używa się także taśm wykorzystujących kauczuk naturalny. Produkty te są najtrwalsze, najsilniejsze oraz najdroższe. Taśm wzbogaconych klejem z kauczuku naturalnego można używać w przypadku bardzo ciężkich pakunków.

Nie da się jednoznacznie wskazać która taśma pakowa jest najlepsza. Wyboru musisz dokonać z uwzględnieniem swoich osobistych potrzeb. Mamy nadzieję, że poradnik ten okaże się pomocny i życzymy powodzenia!

Bogatą ofertę taśm pakowych i nie tylko znajdziesz m.in. w sklepie internetowym http://bbtapes.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 19 =