Co trzeba zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Co trzeba zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Spływy kajakowe są wspaniałym sposobem na aktywny wypoczynek wśród dzikiej natury. Na terenie całego kraju znaleźć można wiele szczególnie urokliwych, a na dodatek różniących się poziomem trudności, szlaków kajakowych. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od wybranej przez nas trasy, zawsze powinniśmy być odpowiednio przygotowani do tego typu wodnej przygody. Jak się spakować i co należy zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Przezorność zawsze w cenie

W trakcie podróży kajakiem zawsze warto, jest mieć ze sobą telefon komórkowy, chociażby dla naszego bezpieczeństwa. Świetnym zabezpieczeniem ograniczającym ryzyko kontaktu naszego urządzenia z wodą jest wodoszczelne etui – tak ochraniany telefon możemy spokojnie schować w nieprzemakającym worku, np. razem z suchymi ubraniami. Jeżeli na trasę naszego spływu jesteśmy zmuszeni zabrać inne cenne urządzenia, pieniądze albo ważne dokumenty to też najlepiej jest schować je wszystkie do wodoszczelnego worka. Wielogodzinne wiosłowanie może skutkować otarciami skóry, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne mitenki wioślarskie. Na wszelki wypadek skompletujmy przed wyjazdem małą apteczkę z podstawowymi preparatami odkażającymi, plastrami oraz kremem przeciwsłonecznym. 

Odpowiednie ubranie i prowiant

Szukając atrakcyjnych polskich rzek znanych ze świetnych i zróżnicowanych szlaków kajakarskich można z powodzeniem wybrać się nie tylko na Wisłę, Bug, czy Drawę ale również warto wziąć pod uwagę Pilicę, np. korzystając z następującej oferty https://kajaki-domaszk.pl/pilica-granica-trzebiocha/. Poszczególne trasy różnią się poziomami trudności, ale i tak podczas każdej wyprawy należy mieć ze sobą, jak najwygodniejsze i jak najbardziej skuteczne ubrania – przecież dokładne warunki pogodowe nie zawsze są możliwe do przewidzenia. Szybko schnące i przewiewne tkaniny sprawdzą się tu najlepiej. Nasz prowiant powinien być bogaty w węglowodany – tak żebyśmy nie mieli problemu z całodziennym wysiłkiem, a absolutną koniecznością jest zadbanie o odpowiednią ilość wody pitnej znajdującej się na naszym pokładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =