Co wyróżnia pióra wieczne?

Co wyróżnia pióra wieczne?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji, gdy wystarczy zrobić tekstowi zdjęciem telefonem komórkowym, wydawać by się mogło, że takie akcesoria jak pióra wieczne już dawno przestały być używane. Jest to jednak błędne przekonanie – okazuje się bowiem, że tego rodzaju przybory są nadal postrzegane jako synonim klasy, dobrego gustu i dużego prestiżu, a ponadto stanowią doskonałą lokatę kapitału. Mowa tutaj zwłaszcza o piórach wiecznych Parker czy innych ekskluzywnych marek.

Prestiżowe przybory do pisania

Wieczne pióra zaistniały w XIX wieku, a pod koniec lat 20. XX wieku stały się powszechnymi przyborami do pisania, ponieważ wielu producentów znacznie obniżyło ich ceny. Od początku były kojarzone z biznesem lub dyplomacją, bo to właśnie przedstawiciele tych zawodów używali ich najczęściej. Obecnie najczęstszymi nabywcami piór wiecznych są osoby zajmujące wysokie stanowiska, dla których liczy się prestiż i wysoka jakość wykonania. Mistrzami w produkcji tych drobnych dzieł sztuki są Włosi i Japończycy. Ci pierwsi tworzą często egzemplarze z żywicy, zdobione złotem lub srebrem, a jednocześnie charakteryzujące się nowoczesnym designem.

Wytwórcy z kraju kwitnącej wiśni również stawiają na wysoką jakość wykonania, a poza tym, ich dzieła są zawsze od początku do końca produkowane w jednej fabryce (nie korzystają z żadnych zewnętrznych elementów, nawet stalówek). Nie można też zapomnieć o producentach niemieckich – w naszym kraju często można spotkać osoby posługujące się na co dzień choćby piórami wiecznymi Pelikan, marki powstałej w 1838 roku. Kupując tego typu produkt, trzeba zwrócić szczególną uwagę na rozmiar stalówki i materiał jej wykonania, ponieważ to ona decyduje o jakości pisania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 5 =