Co zobaczyć w Szwecji?

Co zobaczyć w Szwecji?

Szwecja jest państwem położonym w północnej części Europy, które zaliczane jest do krajów skandynawskich. Jej niezwykłość polega przede wszystkim na połączeniu dużych, gwarnych miast z miejscami pełnymi dzikiej natury, w których nie widać ingerencji człowieka. To niecodzienne zestawienie sprawdza, że Szwecja jest częstym kierunkiem naszych wycieczek. W poniższym tekście pokażemy kilka najlepszych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający ten kraj.

Sztokholm – niezwykłe miasto pełne elegancji

Podczas wizyty w Szwecji po prostu nie można nie pojechać do Sztokholmu. To zdecydowanie warte odwiedzenia miasto, które jednocześnie jest stolicą kraju. Sztokholm leży aż na czternastu wyspach połączonych kilkudziesięcioma mostami. Ten niezwykły widok sprawia, że miasto bardzo często nazywane jest „Wenecją Północy”. Na terenie stolicy odwiedzimy wiele zabytkowych budynków, takich jak barokowy Zamek Królewski, Muzeum Alfreda Nobla czy gmach Poczty Królewskiej. Warto wspomnieć także o tutejszej ofercie rozrywkowej, która dostarczy nam wiele atrakcji zarówno w godzinach dziennych, jak i tych nocnych.

Skania – miejsce pełne zamków

Jest regionem położonym na samym południu Szwecji. Często nazywa się ją Krainą Zamków, dlatego że jest ich tutaj aż ponad 200. Większość z nich, wraz ze wspaniałymi, wręcz królewskimi ogrodami, dostępna jest dla zwiedzających. W okolicy znajdują się także trzy parki narodowe, w których możemy podziwiać piękną przyrodę nie tylko pieszo, ale także na rowerach. Ilość szlaków w tym regionie jest naprawdę duża, a ich różnorodność pozwala zobaczyć każdy fascynujący zakątek Skanii. Jeśli planujemy wycieczki do Szwecji, koniecznie musimy zobaczyć Malmö – najpopularniejsze miasto tego regionu położone nad samym brzegiem morza.

Gotlandia – dla wielbicieli Wikingów

To największa wyspa położona na Bałtyku, która wyróżnia się nie tylko swoim rozmiarem, ale także niesamowitymi krajobrazami. Tutejszy obszar jest bardzo naturalny, a wręcz dziewiczy, co z pewnością będzie prawdziwą gratką dla miłośników natury i malowniczych widoków. Na Gotlandii warto odwiedzić także miasteczko Visby, które słynie ze średniowiecznej zabudowy zachowanej w bardzo dobrym stanie. Miejsce to bardzo kojarzy się z historiami Wikingów, dlatego też każdy wielbiciel takich klimatów powinien zwiedzić to miejsce. Warto dodać, że najstarsza część miasteczka widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 3 =