Co zrobić, aby sypialnia nie nagrzewała się latem?

Co zrobić, aby sypialnia nie nagrzewała się latem?

Wysokie temperatury latem, to czasami prawdziwa udręka. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tropikalnych upałów i z trudem znosimy sytuację, gdy słupki rtęci podnoszą się ponad niewyobrażalną liczbę trzydziestu stopni Celsjusza. To jednak codzienność w okresie wakacyjnym, a my musimy się nauczyć jakoś sobie z tym radzić. Nie tylko w dzień, ale także w nocy, ponieważ tak wysokie temperatury, a zwłaszcza powstająca w ich wyniku ciężka do zniesienia atmosfera w pokojach mieszkalnych, nie daje wręcz zasnąć.

Problem nasila się, gdy wychodzimy na cały dzień do pracy, a pozamykane okna powodują, że w sypialni trudno jest wytrzymać. Spadek poziomu ciepła wieczorem nie jest czasami zbyt duży, więc nawet nie ma możliwości przewietrzenia pokoju. Jak zatem radzić sobie z taką sytuacją? Jak uniknąć nagrzewania się sypialni w lecie?

Przede wszystkim osłony okienne

Aby uniknąć stworzenia w sypialni mini sauny, warto zainwestować w osłony okienne. Przy mniejszych upałach, sprawdzą się firanki do sypialni, które będą miały dodatkową funkcję zatrzymywania insektów. Efekt można wzmocnić zaciągając, np. zasłonę. Trzeba tutaj tylko uważać, żeby materiał nie był zbyt gruby, ponieważ nie przepuści jednocześnie powietrza i nie pozwoli na jego swobodny przebieg, gdy otworzymy okno.

Nie można też nie wspomnieć w tej sytuacji o żaluzjach wewnętrznych, które można zaciągnąć na pożądaną długość, blokując tym samym dostęp słońca. Ich atutem jest to, że można regulować wysokość i ustalać w zależności od aktualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =