Co zrobić gdy iphone nie chce się włączyć?

Co zrobić gdy iphone nie chce się włączyć?

Smartphone to w dzisiejszych czasach niezawodne urządzenie używane zarówno w celach rozrywkowych oraz służące do pracy. Jego wielofunkcyjność sprawia, że jest on dla nas pomocny w codziennych czynnościach, będąc jednocześnie swego rodzaju ” umilaczem ” czasu. Niestety dochodzi do sytuacji, w której nasz iphone może ulec awarii i po prostu przestanie się poprawnie uruchamiać. Co należy uczynić w takiej sytuacji?

1 krok – podłącz telefon do ładowarki

Iphone wywodzący się ze starszej generacji jest w większym stopniu narażony na spadek poziomu baterii. Czynników może być wiele, np. przegrzanie spowodowane promieniowaniem słonecznym. Zwrócić należy także uwagę na fakt, że iphone zacznie pracować, gdy poziom jego baterii osiągnie poziom 5%. Jeśli to nie spowoduje poprawy sytuacji, trzeba wykonać krok 2.

2 krok- restart telefonu

Można go wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy użyć przycisku on/off i przytrzymać go przez kilka sekund. Jeśli ekran nie zareaguje, należy płynnie przejść do kolejnego punktu.

3 krok- hard reset

Z pewnością bardziej radykalny krok niż zwykły restart, a zarazem opcja używana w sytuacji podbramkowej. Hard reset powoduje odcięcie telefonu od źródła ładowania poprzez wyjęcie baterii. Jak wykonać hard reset? Najpierw przytrzymujemy przyciski home oraz on/off, czekamy, aż pojawi się biały ekran z czarnym logo, po 10 sekundach puszczamy przyciski; telefon powinien powrócić do stanu używalności. Czy iphone nie chce się włączyć?

Nie trać czasu i zaufaj specjalistom

Dobre wrogiem lepszego dlatego też nie warto na własną rękę próbować naprawić swojego iphone’a, tym bardziej, jeśli wszystkie wcześniej wspomniane etapy nie dały oczekiwanych rezultatów. Warto odwiedzić stronę https://macworks.pl/ i zapomnieć o takich sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 14 =