Co zrobić, gdy spłacamy kredyt we frankach?

Co zrobić, gdy spłacamy kredyt we frankach?

Zaciąganie kredytu we frankach było bardzo popularne kilkanaście lat temu. Wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z tej opcji, która dzisiaj przysparza wielu problemów. Umowy kredytów we frankach zawierają bowiem postanowienia, przez które na skutek wzrostu kursu tej waluty kredytobiorcy muszą spłacać dużo wyższe raty niż te, które faktycznie są należne. Wpływa to bardzo niekorzystnie na finanse, ponieważ stale rosnące raty mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet.

Jak zmniejszyć raty kredytu zaciągniętego we frankach?

Z pomocą osobom, które znalazły się w tej trudnej sytuacji przychodzi wiele kancelarii i instytucji finansowych. Jeśli poszukujemy pomocy specjalistów, którzy pomogą rozwiązać ten problem, jakim są kredyty we frankach Kraków jest jednym z miast, w którym można ich znaleźć. Będą oni reprezentować swojego klienta przed sądem w sprawie założonej przeciwko bankowi. Kredytobiorca może wnioskować o usunięcie z podpisanej umowy niedozwolonych klauzul, co wpłynie znacząco na obniżenie comiesięcznych rat. Zgodnie z obowiązującym prawem zostały one zawarte w nich bezpodstawnie.

Drugą możliwością jest złożenie wniosku o zwrot nadpłaconej kwoty. Będzie ona zależna przede wszystkim od kursu franka, który obowiązywał w dniu podpisania umowy, kwoty kredytu oraz czasu, na jaki został on zaciągnięty. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które może pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji na wyjście z niej. W tej sytuacji pomoc i fachowa porada profesjonalistów będzie niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 5 =