Co zrobić z autem, które od miesięcy stoi nieużywane na naszym podwórku?

Co zrobić z autem, które od miesięcy stoi nieużywane na naszym podwórku?

Czasami po zakupie nowego samochodu, nie udaje się sprzedać tego starego. Bo brakuje czasu, czy  nie ma kupca, który zapłaciłby odpowiednią cenę. Mijają miesiące, a pojazd nadal stoi na podwórku nieużywany przez nikogo i niszczeje. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zalety zezłomowania starego auta

Przede wszystkim należy ocenić stan techniczny samochodu. Szczególnie jeżeli jest to starszy, kilkunastoletni model. Należy sprawdzić, czy jego silnik działa. Przejechać się po okolicy, jeżeli to możliwe. Jeśli auto nadaje się do jazdy i nie jest zbyt skorodowane, być może warto pomyśleć o wystawieniu ogłoszenia i poszukaniu kupca, któremu jeszcze posłuży.

W sytuacji, gdy pojazd jest już w słabej kondycji albo wciąż brakuje czasu i ochoty na kontakt z potencjalnymi kupującymi, najlepiej oddać go do kasacji. Należy zaznaczyć, że również jest to opłacalne. Przede wszystkim znika obowiązek ponoszenia bieżących opłat, takich jak OC. Skup wypłaca także ekwiwalent pieniężny za przyjmowany samochód. Minimalna kwota wynosi 300 zł, czasami jednak może być ona większa.

Jeżeli chodzi o złomowanie aut Piła wyróżnia się pozytywnie na terenie województwa wielkopolskiego. Przede wszystkim pod względem uczciwości. Klienci mogą liczyć na obsługę przez podmiot, który działa legalnie, na podstawie wymaganych zezwoleń. Ponadto rozbiórka pojazdu odbywa się w nowoczesny, odpowiednio zorganizowany sposób. Tak, aby jak najwięcej materiałów zostało wykorzystanych powtórnie. Oddanie samochodu do kasacji jest więc proekologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =