Czego nie może zabraknąć na stole podczas uroczystego przyjęcia?

Czego nie może zabraknąć na stole podczas uroczystego przyjęcia?

Organizując uroczyste przyjęcie, musimy zadbać o wiele różnych kwestii. Jedną z nich jest odpowiednie przygotowanie naszego stołu. Należy wybrać odpowiednią zastawę stołową, która pasuje do danej okazji. Oprócz tego warto rozważyć, czy nie przydadzą nam się eleganckie dekoracje na stół. Właściwie wybrane mogą pomóc nam uzyskać estetycznie wyglądający stół.

Na co zwrócić uwagę podczas dekorowania stołu?

Niezależnie od tego, co zamierzamy położyć na naszym stole, ważny jest sposób aranżacji poszczególnych elementów. Pierwsze, o co musimy zadbać to nasz obrus. Należy dobrać go pod kątem pozostałych przedmiotów, które powinny doskonale się prezentować na jego tle. Dobrze by było, gdyby pomógł on zachować równowagę pomiędzy wyjątkowo ozdobnymi elementami i tymi o minimalistycznej formie. Obrus o mocnym kolorze dobrze sprawdzi się w przypadku nowoczesnego zestawu obiadowego. Z kolei, jeśli dysponujemy staromodną zastawą, to lepiej postawić na obrusy haftowane, gładkie lub białe. O ile kwestia koloru i wzorów zależy wyłącznie od naszych preferencji, nie wolno zapomnieć o materiale, z którego wykonano dany model. Warto zainwestować w obrusy z lnu, jedwabiu, wiskozy lub bawełny. Domieszka tkanin syntetycznych pozwoli wzmocnić wytrzymałość całego obrusu. Zanim rozłożymy go na naszym stole, sprawdzamy, czy jest czysty i pozbawiony zagnieceń. Warto zrobić to na samym początku. W ten sposób będziemy mogli w spokoju skupić się na pozostałych przygotowaniach.

Jak wybrać elegancką zastawę stołową?

To właśnie ona zadecyduje, jak będzie się prezentował nasz stół. Musi przede wszystkim wyglądać imponująco. Zastawy o klasycznej formie i nieposiadające dodatkowych ozdobień sprawdzą się do codziennego użytku. Oczywiście możemy użyć ich także podczas uroczystych okazji. Wtedy mają za zadanie wtopić się w tło. Konieczne jest także użycie wyrazistych dodatków na stół, które będą odpowiadały za nadanie mu eleganckiego wyglądu. Taka zastawa stołowa sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Można ją także łatwo dopasować do różnych obrusów i dekoracji stołowych. Oprócz jej wyglądu należy zwrócić uwagę na to, czy dana zastawa posiada wszystkie kluczowe elementy. Jeśli prowadzimy ożywione życie towarzyskie najlepiej zainwestować w zastawę przeznaczoną dla ośmiu luba nawet dwunastu osób. W jej skład wchodzą sztućce, talerze, naczynia na napoje takie jak filiżanki do espresso, kieliszki oraz szklanki. Podczas uroczystego przyjęcia mogą przydać się także specjalne zestawy do przekąsek.

Jaka porcelana stołowa sprawdzi się podczas uroczystego przyjęcia?

Zakup markowej porcelany stołowej jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie wysokiego kunsztu podczas dekorowania naszego stołu. Najlepsze modele z porcelany nadal są dekorowane ręcznie. Najbardziej luksusowe odmiany posiadają dekoracje wykonane ze złota lub platyny. Z pewnością taka zastawa stołowa idealnie sprawdzi się podczas uroczystego przyjęcia. Wynika to z faktu, że porcelana jest materiałem wysokiej jakości. Cechuje się również swoim eleganckim stylem. Za ich pomocą możemy podkreślić ważność całej imprezy. Dobrze komponują się z nią srebrne sztućce. Najlepiej uczynić z niej główny element wystroju naszego stołu. Dodatki w postaci świeczników, wazonów czy też serwetek mają za zadanie uzupełnić całą aranżację.

Idealne dekoracje stołowe na uroczyste okazje

Obrus i zastawa to jednak za mało, jeśli chcemy przygotować stół na uroczyste przyjęcie. Musimy zadbać o dobranie odpowiednich dekoracji, które zadecydują o ostatecznym charakterze naszego stołu. Nie można przy tym przesądzić z ilością kolorów i różnorodnych form takich akcesoriów. Należy pamiętać o zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi elementami — obrusem, zastawą oraz dekoracjami. W miarę możliwości trzymamy się jednego, wybranego przez nas stylu. Wiele osób zapomina o praktyczności podczas wybierania dekoracji stołowych. O ile mają one poprawić wygląd stołu, nie mogą utrudniać gościom nakładania sobie potraw, czy też prowadzenia konwersacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × cztery =