Czy makijaż permanentny jest drogi?

Czy makijaż permanentny jest drogi?

Doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają czasu na długie malowanie się kosmetykami, jest tzw. makijaż permanentny. Jego kluczową zaletą jest trwałość, ponieważ dobrze wykonany potrafi się utrzymywać na twarzy nawet dwa lata, a na dodatek wykazuje się odpornością na kosmetyki do demakijażu, wodę chlorowaną (np. w basenie) czy deszcz. Wiele pań powstrzymuje się jednak przed tym zabiegiem z obawy o cenę. Dokładny koszt wykonania makijażu poszczególnymi metodami znajdziemy m.in. na tej stronie: https://www.permanentny.com/makijaz-permanentny-cena.

Wpływ na koszt zabiegu mają różne czynniki

Cena makijażu permanentnego waha się w przedziale między 500 a 1000 złotych. Oczywiście można znaleźć tańsze oferty, ale często nie warto ryzykować, ponieważ nie mamy pewności, czy są wówczas zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa (jest to w końcu zabieg inwazyjny). Różnice w cenie wynikają przede wszystkim z wielkości miasta, rodzaju zabiegu (liczy się konkretna metoda), a także innych, nie mniej istotnych czynników. Oto one:

  • Wykształcenie linergistki — liczy się nie tylko prestiż ukończonej szkoły kosmetycznej, ale też posiadanie dodatkowych kursów. Najbardziej cenione są te najdroższe, bo górują nad innymi poziomem merytorycznym.
  • Urządzenia — sprzęt do mikropigmentacji oraz igły, których cena decyduje również o cenie przyszłych zabiegów. Najtańsze kupimy za kilkaset złotych, a najdroższe, gwarantujące najwyższą jakość nawet za kilkadziesiąt tysięcy.
  • Wykorzystywane materiały higieniczne — chodzi m.in. o sól fizjologiczną i preparaty o działaniu antyspetycznym.
  • Lokalizacja salonu — w dużych miastach (Kraków, Warszawa itp.) zapłacimy za zabieg nawet kilkaset złotych więcej niż w mniejszych miejscowościach.
  • Metoda — jeśli chodzi o makijaż permanentny metoda włoskowa jest najczęściej stosowana, dlatego zazwyczaj wydamy na nią nieco mniej niż na metodę hybrydową czy piórkową.
  • Popularność danej linergistki na rynku i ogólna opinia na jej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − sześć =