Czy możemy pozwolić sobie na medycynę estetyczną czy tylko na profilaktyczną i leczniczą – przykładowy koszt usług dentystycznych

Czy możemy pozwolić sobie na medycynę estetyczną czy tylko na profilaktyczną i leczniczą – przykładowy koszt usług dentystycznych

Większość informacji jakie otrzymujemy ze świata dociera do naszego mózgu za pośrednictwem oczu. Ważne jest, aby zachować wzrok w jak najlepszej formie do później starości. Nie jest to jednak proste. Oko jest wrażliwym narządem, podatnym na różnego typu choroby. Szacuje się, że w Polsce około 80% osób ma jakąś wadę wzroku. Wielu z tych wad udałoby się uniknąć dzięki systematycznemu przeprowadzaniu badań. Wiele osób decyduje się na wizytę u lekarza dopiero wtedy, gdy już jest za późno na przywrócenie pełnej sprawności widzenia. Decydując się na badanie wzroku cena zależy od rodzaju podjętych działań oraz lokalizacji kliniki. W większych miastach jest zazwyczaj drożej, ale też zakres usług jest dużo większy i nieraz bardziej profesjonalny. Ceny wahają się przeważnie między 50 a 200 zł, jednak na oczach nie warto oszczędzać.

Śnieżnobiały uśmiech

Piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Nie jest jednak rzeczą prostą zachować śnieżnobiały kolor zębów. Kawa, mocna herbata, słodycze i nałogi pomału zabarwiają szkliwo. Na rynku jest wiele różnych preparatów do higieny jamy ustnej, jednak nie zawsze przynoszą one zamierzony efekt. Chcąc odzyskać piękny uśmiech, warto zastanowić się nad skorzystaniem z medycyny estetycznej. Planując wybielanie zębów cena zabiegu jest jednym z głównych czynników, na które w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Najtańszą opcja, od której warto zacząć poprawę swojego uzębienia, jest zdjęcie kamienia nazębnego. Wraz z piaskowaniem i lakierowaniem kosztuje 200-300 zł. Droższą opcją jest wybielanie zębów lampą. Ceny jednej sesji zaczynają się od 400 zł. Najdroższym wariantem, ale również najskuteczniejszym, jest wybielanie poprzez maskowanie. Koszt poprawy wyglądu jednego zęba może wynosić nawet ponad 1000 zł.

Podsumowując najlepiej jest dbać profilaktycznie o dobry stan oczu i zębów. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednak gdy jest już za późno na tradycyjne leczenie, warto skorzystać z medycyny estetycznej. Jest to inwestycja w nasze zdrowie i lepsze samopoczucie, warte każdego wydanego grosza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − siedem =