Czy niechciane meble można wrzucić do kontenera na odpady zmieszane?

Czy niechciane meble można wrzucić do kontenera na odpady zmieszane?

Starych, niechcianych mebli, podobnie jak wszystkich innych odpadów wielkogabarytowych, nie możemy pod żadnym pozorem wyrzucać do kontenerów na odpady zmieszane. Możemy w ten sposób narazić się na wysokie kary finansowe i skutecznie zepsuć dzień osobom zajmującym się wywozem śmieci. Nawet jeśli zużyte meble lądowałyby na jednym wysypisku razem z odpadami zmieszanymi, śmieciarki przystosowane do opróżniania kontenerów nie są przystosowane do tak dużych odpadów. Dostanie się większego elementu do komory zgniatającej pojazdu mogłoby spowodować uszkodzenia kosztownego mechanizmu hydraulicznego. Jak zatem pozbyć się mebli?

Gdzie wyrzucić starą kanapę?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dot. wywozu śmieci i gospodarowania odpadami, wszystkie wielkogabarytowe odpady muszą trafić do PSZOK – punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Tam są one demontowane i przewozi się je do przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem i utylizacją. Większość wspólnot mieszkaniowych i gmin organizuje kilka razy do roku zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W określonym dniu i miejscu możemy wystawić wszystkie meble, których chcemy się pozbyć.

Co jednak, jeśli nie mamy miejsca, by przechowywać je do tego dnia, a jednocześnie nie dysponujemy własnym transportem? Wtedy możemy pokusić się o skorzystanie z usług zajmujących się odbiorem starych mebli. Na stronach takich jak http://raflen.com.pl/wywoz-mebli/warszawa/ możemy zapoznać się z przykładową ofertą. Takie usługi to świetny, a jednocześnie w pełni legalny i bezpieczny dla środowiska sposób pozbycia się uciążliwych, zagracających mieszkanie, czy piwnicę mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + trzy =