Czym dotrzeć do Londynu?

Czym dotrzeć do Londynu?

Połączeń komunikacyjnych między polskimi miastami a angielską stolicą jest bez liku. Możemy przebierać w ofertach różnych przewoźników, jeśli zaś chodzi o sposób odbytej podróży — wybierzemy spośród przelotów samolotem albo przejazdem autobusem. Zarówno jedno rozwiązanie, jak i drugie, ma określone zalety i wady. W pierwszym przypadku zaoszczędzimy mnóstwo czasu, ale jednocześnie narazimy się na znacznie większe koszty. Podróż samolotem może być niemożliwa w przypadku osób, które cierpią na paniczny strach przed lataniem. Pewne problemy zdrowotne również mogą przyczyniać się do rezygnacji z tego sposobu. Jak postąpić w takiej sytuacji?

Co zamiast samolotu?

Całe szczęście — istnieją busy z Polski do Anglii. Odjeżdżają przeważnie z większych miast, a aktualne rozkłady, cenniki i konkretne oferty można znaleźć w internecie. Firmy oferujące międzynarodowe przewozy toczą ciężkie boje o każdego pasażera, a więc możemy spodziewać się atrakcyjnych ofert, wszak konkurencja jest naprawdę wysoka. Obecnie koszty przejazdu (załóżmy: bus Londyn-Kraków) zaczynają się od ok. 300 złotych w jedną stronę. W porównaniu z cenami biletów lotniczych jest to nader zachęcająca sposobność, lecz pamiętajmy, że taka podróż może trwać prawie dobę!

W zależności od własnych preferencji i możliwości finansowych każdy musi samodzielnie dokonać wyboru. Autobus jest na pewno mniej problematycznym wyborem i oferującym jednocześnie większą swobodę — unikniemy skomplikowanej procedury kontrolnej, nie będziemy podlegać restrykcyjnym warunkom przewozu bagażu itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + osiem =