Czym jest interim management?

Czym jest interim management?

Coraz więcej firm funkcjonujących na terenie Polski decyduje się na korzystanie z tzw. interim managementu. To czasowe działanie wewnątrz struktury przedsiębiorstwa realizowane przez konkretnego specjalistę, którego celem jest osiągnięcie wyznaczonych celów oraz rezultatów biznesowych. Co istotne, osoba ta czynnie partycypuje zarówno w ryzyku, jak i potencjalnym zysku. Niezwykle ważnym aspektem jest w tym przypadku ściśle określony termin na wykonanie danego projektu podnoszącego wartość organizacji.

Ciekawy sposób na szybki rozwój firmy

Interim management daje wszelkim managerom i innym specjalistom znacznie większą elastyczność aniżeli tradycyjna praca na etacie, natomiast z punktu widzenia właściciela firmy posiada tę zaletę, że nie wymaga zatrudniania fachowca na stałe, a przez to pozwala sporo zaoszczędzić. Interim manager dzięki swojej szerokiej wiedzy oraz umiejętnościom wspiera przedsiębiorstwo w jego strategicznych decyzjach i realizowaniu najważniejszych projektów, a nierzadko jest nawet w stanie skutecznie zastąpić na jakiś czas kierownika danego działu (bez potrzeby kosztownego zatrudniania kogoś na to miejsce).

Okazuje się on najbardziej przydatny zwłaszcza w tych firmach, gdzie są niezbędne wysokie kwalifikacje zawodowe w wąskiej dziedzinie, a jednocześnie występuje kłopot z brakami kadrowymi. Doskonałym przykładem są choćby podmioty działające w branży IT. Dodajmy, że dzięki pomocy interim managera odchodzi konieczność przeprowadzania długiego procesu rekrutacji i szkolenia nowego pracownika, co w znacznym stopniu gwarantuje oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − pięć =