Czym pielęgnować długą brodę?

Czym pielęgnować długą brodę?

Od jakiegoś czasu wśród mężczyzn panuje moda na noszenie długich bród, ponieważ są utożsamiane z siłą oraz mądrością. Tym samym w znacznym stopniu dodają wizerunkowi powagi. Pokaźny zarost wymaga jednak zawsze odpowiedniej pielęgnacji, bo w przeciwnym razie nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, a nawet może odstraszać swoją niechlujnością. Podstawowym wymogiem jest jego codzienne czesanie przy wykorzystaniu grzebieni i szczotek z materiałów w pełni naturalnych.

Regularne mycie i olejowanie to gwarancja idealnego wyglądu

Jak już zostało wspomniane we wstępie, długi zarost potrzebuje przede wszystkim czesania. Najlepiej nadaje się do tego solidny, dobrze wyprofilowany kartacz do brody z uchwytem wykonanym z naturalnego drewna (np. dębowego lub bukowego) oraz stosunkowo twardym włosiem z dzika. Oczywiście można też powodzeniem używać dedykowanego grzebienia – drewnianego bądź metalowego.

Drugi niezbędny zabieg o charakterze pielęgnacyjnym to mycie brody co kilka dni delikatnym szamponem (np. organicznym), tak aby pozbyć się z niej wszelkich zanieczyszczeń, potu i resztek jedzenia. Pamiętajmy jednak, że zbyt częste mycie skutkuje zazwyczaj usunięciem lipidów, co wiąże się z nadmiernym przesuszeniem skóry.

Oprócz tego długa broda wymaga systematycznego smarowania naturalnym olejkiem, który poprawia stan jakościowy włosów, a także usuwa niepożądane łuszczenie, nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych. Pozostałe zalecane czynności to stosowanie balsamu o właściwościach nawilżająco-odżywiających (koniecznie bez parabenów i konserwantów) oraz specjalnej pianki stylizującej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + dwa =