Czym zajmuje się podolog?

Czym zajmuje się podolog?

Podologia to bardzo szeroki zakres zabiegów oraz działań podejmowanych w zakresie leczenia i pielęgnacji stóp. Na zachodzie stanowi osobną część medycyny, która traktuje o wszystkich dolegliwościach stopy, w Polsce ten termin, jak i specjaliści w tym zakresie to dopiero wschodząca kwestia. Wiadomo jednak, że jest to dziedzina interdyscyplinarna z pogranicza kilku profesji: kosmetologii, dermatologii, chirurgii, diabetologii, a nawet ortopedii.

Wiedzę w tym obszarze najlepiej zdobywać przy pomocy certyfikowanych kursów i szkoleń, które gwarantują rzetelną wiedzę oraz dalszą wysoką jakość usług dedykowanych pacjentom. Czy wiemy, czym tak naprawdę zajmuje się podolog Warszawa? Jakie są jego obowiązki? Z jakim problemem możemy się do niego udać?

Trudne słowo, proste znaczenie

Podolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, a w dalszej kolejności leczeniem chorób skóry oraz zmian pojawiających się w obrębie stopy, w tym także płytki paznokcia. W Polsce nie jest zawodem, który wymaga ukończenia studiów medycznych, ponieważ podlega kierunkom kosmetologicznym. Funkcjonuje jako zawód paramedyczny, a oficjalnie na liście zawodów pojawił się w roku 2005.

Z czym zatem do podologa? Do gabinetu należy zgłosić się ze wszystkimi deformacjami, bólem lub zmianami pojawiającymi się w obrębie stopy. Po diagnozie specjalista może podjąć decyzję o metodzie leczenia, którą może być stosowanie preparatów kosmetycznych, używanie wkładek czy nawet jeśli chodzi o haluksy operacja. Wszystko zależy od charakteru istniejących zmian.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 18 =