Dekoracje do pokoju dziecięcego, które wspomogą rozwój wzroku malucha

Dekoracje do pokoju dziecięcego, które wspomogą rozwój wzroku malucha

Noworodek po przyjściu na świat musi przystosować się do nowego otoczenia. W pierwszych dniach powoli przyzwyczaja się do światła i w początkowym okresie widzi jedynie rozmazany obraz rzeczywistości. Jest to zmysł, który ze względu na okoliczności utrzymywane przez 9 miesięcy rozwija się głównie dopiero po urodzeniu. Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego wybrać, aby wspomagać ten proces?

Sprawdzona klasyka barw

Maluchy na wczesnym etapie swojego życia dostrzegają przede wszystkim kontrasty. Widzą lepiej to, co dzieje się na obrzeżach niż bezpośrednio przed nimi dlatego też dobrym pomysłem jest zaaranżowanie ścian zgodnie z tą zasadą. Jeśli zdecydowaliśmy się na inne rozwiązania w kwestii ich wykończenia, należy zaopatrzyć się w obrazki dla niemowląt, książeczki lub wszelkiego rodzaju zabawki oparte na biało-czarnych tonacjach.

To klasyczne przeciwstawne połączenie oraz czerwone, zielone i żółte barwy są najlepsze dla dziecka, ponieważ podkreślają kontury i granice między poszczególnymi kolorami. Skrajne i schematyczne zestawienia są niezbędne przez pierwszych sześć miesięcy. Stopniowo nasza pociecha będzie zauważać coraz więcej detali. Maty edukacyjne z wymiennymi elementami to rozwiązanie dla nieco starszych dzieci, ale wiele ich wersji opiera się na zasadzie przeciwstawnej palety.

Stymulujący relaks

Niemowlęta znaczną część czasu spędzają w kołyskach i wózkach. Aby podczas odpoczynku mogły stymulować swój wzrok, warto pokusić się o zakup odpowiedniego wyposażenia do tych sprzętów. Karuzela Mobile Montessori do łóżeczka wykonana jest zgodnie ze wspominanymi założeniami. Występuje w wielu różnych wersjach między innymi w formie minimalistycznych kontrastowych kul, ilustracji lub bardziej szczegółowo przedstawionych zwierząt. Pozbawiona efektów dźwiękowych skupia uwagę dziecka na obserwacji i nie rozprasza go przez nadmiar innych bodźców.

Wpływa to bardzo dobrze na jego spokój i wyciszenie Można ją znaleźć na https://okiemmaluszka.pl/mobile-montessori. Na rynku dostępnych jest także wiele sensorycznych zabawek z możliwością przymocowania, a także elementów wyposażenia jak pościel. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar w doborze tego rodzaju przedmiotów, ponieważ zmysł wzroku powinien rozwijać się sukcesywnie i w sposób zrównoważony.

Zdolność widzenia jest bardzo ważnym aspektem, który kształtuje się wraz z pierwszym oddechem i wskazane jest jego aktywizowanie. Przekonanie, że najlepsze dla dziecka jest to, co najbardziej kolorowe nie jest już aktualne i lepszym wyborem będą połączenia przeciwstawne. Wybór takich gadżetów jest bardzo szeroki i z pewnością każdy znajdzie wśród nich wersję najodpowiedniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 12 =