Dekoracje do restauracji w stylu retro

Dekoracje do restauracji w stylu retro

O sukcesie restauracji w dzisiejszych czasach nie przesądzają wyłącznie wyśmienite potrawy, które są w niej serwowane. Oprócz profesjonalnej obsługi i atrakcyjnych cen, ogromną rolę odgrywa także wystrój lokalu. To on umożliwia budowanie odpowiedniej atmosfery, która sprawia, że goście spędzają w restauracji więcej czasu i chętniej do niej wracają, polecając ją innym. Interesującym rozwiązaniem jest wystrój wnętrz utrzymany w stylistyce retro. W jakie dekoracje warto się zaopatrzyć aby uzyskać pożądany efekt?

Kluczowa rola dodatków

Bardzo ciekawą opcją będzie zakup niewielkiej komody na chromowanych nóżkach, na której można będzie ustawić wazon o intrygującym kształcie, w którym umieścimy kwiaty. Godne uwagi są również metalowe stojaki, także te do zawieszenia na ścianie. Charakterystyczne dla stylu retro są wzorzyste zasłony, dywany i tapety. Ta pierwsza opcja wspaniale sprawdzi się jako element wprowadzający powiew świeżości, który nie będzie wymagał zbyt wielkich nakładów finansowych.

W restauracji retro nie może zabraknąć porcelany z lat 60 i 70, lub zastawy, która nawiązuje do tego rodzaju estetyki. W roli dekoracji znakomicie sprawdzą się plakaty i obrazy z minionych lat, a także tabliczki metalowe, które stworzą razem unikalną kompozycję. Istotną rolę odgrywa też oświetlenie. W tym przypadku powinny to być lampy z ozdobnymi abażurami – zarówno materiałowymi, jak i plastikowymi. Podłogę w restauracji możemy z kolei nakryć dywanem w geometryczne nadruki, który dopełni całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 5 =