Dlaczego elewacja wentylowana to dobre rozwiązanie dla nowoczesnych budynków?

Dlaczego elewacja wentylowana to dobre rozwiązanie dla nowoczesnych budynków?

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się tzw. elewacje wentylowane. Składają się one z zewnętrznej obudowy panelowej bądź płytowej, a także solidnego rusztu przymocowanego bezpośrednio do ściany. Ich charakterystyczną cechą jest pustka pomiędzy warstwą izolacyjną a okładziną, która gwarantuje doskonałe trzymanie ciepła w okresie zimowym i nieprzenikanie upału latem. Tym samym posiadanie omawianej wentylacji w domu oznacza optymalny komfort termiczny.

Inwestycja zwróci się w okamgnieniu 

Niewątpliwą zaletą elewacji wentylowanej jest bezproblemowy i zaskakująco szybki montaż, opierający się na wykorzystaniu specjalnego systemu kotwowo-wkładkowego. Posiada go w ofercie m.in. ta konkretna firma z witryny https://mocujemy.pl/. Druga istotna korzyść to znakomite odprowadzanie wilgoci, co przekłada się na znaczne zniwelowanie ryzyka rozwoju w pomieszczeniach szkodliwych dla zdrowia grzybów oraz pleśni. Na uwagę zasługują również właściwości dźwiękoszczelne elewacji, wyraźnie podnoszące komfort przebywania w obiekcie mieszkalnym. Do środka nie dochodzą bowiem uciążliwe hałasy z ulicy. Oto pozostałe kluczowe atuty:

– atrakcyjny wygląd wzbogacający walory całej fasady budynku,

– wysoka odporność na negatywne czynniki atmosferyczne oraz biologiczne,

– bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego,

– brak konieczności impregnacji i stosowania drogich preparatów chemicznych (wystarczy co jakiś czas przemyć powierzchnię wodą z mydłem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − jeden =