Do przechowywania jakich rzeczy mogą się przydać meble?

Do przechowywania jakich rzeczy mogą się przydać meble?

Co prawda przechowywanie rzeczy w meblach kojarzy się głównie z ubraniami, ale można je wykorzystać na znacznie więcej sposobów. W zależności od pokoju przeznaczenie szaf, szafek czy komód może być zupełnie inne. Co można przechowywać w meblach i jak lepiej gospodarować przestrzenią w domu?

Salon 

W salonie rzadko przechowuje się ubrania, a meble dostosowane są do innych przedmiotów codziennego użytku. Bardzo często są to płyty DVD lub książki, tak cenne po ciężkim dniu pracy. Można je uporządkować w sposób alfabetyczny, dzięki czemu bardzo łatwo znaleźć ulubiony tytuł. W salonach coraz popularniejsze są barki, gdzie przechowywane są trunki i napoje. Świetnym pomysłem jest szafka ze szklankami i kieliszkami, przez co nie trzeba będzie wiecznie udawać się do kuchni. W oszklonych komodach można umieścić ramki ze zdjęciami, figurki czy ceramikę, które dodatkowo ozdobią salon.

Sypialnia i przedpokój 

To najczęściej w sypialni czy przedpokoju przechowuje się ubrania. W takich przypadkach przydają się większe szafy, komody i regały, które można znaleźć przykładowo na witrynie https://hugle.pl/. Ubrania najlepiej dobierać tematycznie, osobno umieszczając bieliznę, ubrania do pracy, garderobę do codziennego użytku czy buty. W szafkach można też przechowywać pościel, narzuty i poduszki, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w sypialni. 

Pokój dziecka

W pokoju dziecka najczęściej panuje spory bałagan, dlatego meble bywają czasami naprawdę nieocenione. Można w nich umieszczać zarówno ubranka, jak i rzeczy do codziennej zabawy. Świetnym pomysłem są regały, dzięki którym łatwiej dziecku sięgnąć po ulubioną zabawkę. W szafkach można umieszczać też gry konsolowe, płyty z filmami czy muzyką.

W przypadku młodszego dziecka w przegrodach można umieścić przedmioty codziennego użytku. Przyda się miejsce na pieluchy, kaszki i buteleczki. Szafki świetnie sprawdzają się przy drobnych zabawkach, takich jak klocki. Warto też gdzieś przetrzymywać ubranka, z których dziecko wyrosło – mogą się jeszcze przydać młodszej siostrze lub bratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 6 =