Dobre obuwie do gry w piłkę

Dobre obuwie do gry w piłkę

Piłka nożna to sport niezwykle popularny w całej Europie, również w Polsce, uprawiany przez mężczyzn w każdym wieku. Jest bowiem atrakcyjny do oglądania i nie wymaga wielkich nakładów finansowych (oczywiście w wydaniu amatorskim).

Wystarczy mieć zgraną ekipę kolegów, piłkę i kawałek murawy, aby móc oddać się przyjemności biegania za futbolówką. Dla wielu osób pewien problem może jednak stanowić wybór odpowiedniego obuwia, ponieważ oferta tego rodzaju produktów jest niezwykle szeroka.

Jakie buty wybrać?

Nowoczesne buty do piłki nożnej powinny zostać dobrane do konkretnej stopy. W tym wypadku stylistyka czy moda nie są tak ważne jak komfort i możliwość swobodnego wykonywania zwrotnych ruchów w trakcie biegania za piłką.

Najczęściej wybierane typy butów piłkarskich to:

  • turfy (głównie na sztuczne i twarde powierzchnie, idealne na orliki; posiadają drobne wypustki na podeszwach, co powoduje, że ciężar ciała zawodnika rozkłada się równomiernie – jest to gwarancja dobrej przyczepności do podłoża),
  • lanki (idealne na naturalną nawierzchnię trawiastą, są lekkie i posiadają wkręcane korki ze sztucznego tworzywa),
  • wkręty (sprawdzą się na trudnym terenie, gdzie wymagana jest duża przyczepność, ponieważ posiadają wkręcane korki z aluminium albo metalu; świetne zwłaszcza na naturalną murawę).

Jeśli chodzi o najmłodszych miłośników futbolu, to powinni oni przede wszystkim korzystać z produktów w odpowiednim rozmiarze. Korki dziecięce muszą gwarantować swobodę ruchu palców u stóp, co oznacza, że mają być nieco szersze i wyższe niż typowe obuwie sportowe, a także dobrze przylegać do stopy. Takie dostępne są tutaj https://sporttiw.pl/search.php?text=korki+dzieciece+adidas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =