Efektywna nauka matematyki w szkole

Efektywna nauka matematyki w szkole

Jan Śniadecki, polski astronom i matematyk, powiedział kiedyś, że ”matematyka jest królową nauk”. To trafne stwierdzenie, zważywszy na to, w jak wielu różnych dziedzinach życia znajduje ona zastosowanie. Mimo to wielu uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych przejawia spore trudności w jej przyswajaniu. Jak zatem można im pomóc i zwiększyć skuteczność nauczania w trakcie szkolnych zajęć?

Pomoce dydaktyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej

Najczęstszymi powodami kłopotów z nauką matematyki bywają typowe dla okresu dojrzewania problemy z koncentracją, zbyt duża ilość wymaganego materiału, ale również nieszczególnie ciekawie prowadzone lekcje. Wielu uczniów zdecydowanie efektywniej uczy się wówczas, kiedy zajęcia są urozmaicone, a do ich prowadzenia nauczyciele używają np. specjalnych programów multimedialnych do nauki matematyki. Korzystając z nich uczniowie mogą nie tylko na bieżąco zaznajamiać się z materiałem w nieco bardziej przystępny sposób, ale również kontynuować kształcenie także w domu.

Zarówno w szkole podstawowej, jak i średniej, przydatne są również różnorodne przybory tablicowe, takie jak https://tesora.pl/pl/132-przybory-tablicowe. Choć mogłoby się wydawać, że olbrzymie, drewniane linijki to już przeżytek, wciąż znajdują swoje zastosowanie podczas zajęć z geometrii i ułatwiają nie tylko pracę nauczyciela, ale również pomagają uczniom w trakcie wykonywania zadań przy tablicy. W czasie zajęć np. w plenerze, przydatne może być również tablica magnetyczna z akcesoriami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − osiem =