Ekspres do kawy Saeco czy Jura? Którą markę wybrać?

Ekspres do kawy Saeco czy Jura? Którą markę wybrać?

Wybór ekspresu do kawy to niełatwe zadanie. Decydując się na jego zakup musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań oraz poznać podstawowe parametry ekspresów i różnorakie funkcje, które oferują producenci. Czy potrzebujemy ekspres ciśnieniowy czy zwykłą kawiarkę? A jeśli ciśnieniowy, to czy lepszy jest kolbowy czy automatyczny? Jaką kwotę przeznaczyć na zakup? I na jakich producentów zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o producentów, to w rankingach z najlepszymi ekspresami pojawiają się najczęściej marki takie jak: Jura, Saeco, Krups, DeLongi, Nivona. Dziś skupimy się na pierwszych dwóch, które uważane są za jedne z najlepszych marek wśród ekspresów automatycznych.

Obie firmy oferują kilka rodzajów ekspresów ciśnieniowych, które różnią się wyglądem oraz poszczególnymi parametrami.

Marki Jura ekspresy do kawy zachwycają przede wszystkim unikalnym, estetycznym a zarazem eleganckim wzornictwem. Ekspresy tej szwajcarskiej firmy są gwarancją jakości, przy jednoczesnej prostej i intuicyjnej obsłudze urządzeń.

Włoska firma Seaco to natomiast wynalazca pierwszego na świecie, w pełni automatycznego ekspresu do kawy przeznaczonego do użytkowania w warunkach domowych. Od tamtej pory – czyli od 1985 roku – firma rozwija technologie, proponując swoim klientom nowe modele ekspresów, dzięki którym ze świeżo zmielonych ziaren powstaje aromatyczna kawa.

Różnice między ekspresami dwóch firm polegają między innymi na systemie czyszczenia. Jura przewiduje mycie i czyszczenie automatyczne, przy użyciu specjalnych tabletek Jura. Ekspresy Saeco posiadają natomiast wyjmowany blok zaparzający, który należy regularnie myć. Decydując się na zakup ekspresu jednej z tych marek należy mieć to na uwadze. Kwestia estetyki oraz ceny to sprawy bardzo indywidualne, wobec czego każdy z przyszłych posiadaczy ekspresu automatycznego powinien zadecydować o tym we własnym zakresie. Z pewnością jednak marki Saeco (sprawdź ofertę: Saeco ekspresy do kawy) i Jura są warte rozważenia. Przemawia za tym wysoka jakość produkowanych urządzeń i idąca za tym renoma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 3 =