Funkcjonalna jadalnia – o czym pamiętać przy aranżacji?

Funkcjonalna jadalnia – o czym pamiętać przy aranżacji?

Jadalnia pełni niezwykle istotną rolę w każdym domu. Służy bowiem jako przestrzeń do spożywania przez całą rodzinę wspólnych posiłków oraz prowadzenia codziennych rozmów o życiu. Dlatego też bardzo ważne jest zaaranżowanie omawianego wnętrza w taki sposób, aby było w pełni funkcjonalne, a jednocześnie wystarczająco atrakcyjne pod względem wizualnym. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich mebli, które muszą wyróżniać się oryginalnym designem i zapewniać optymalny komfort użytkowania.

Porządny stół to wymóg konieczny 

W trakcie aranżowania jadalni trzeba położyć nacisk przede wszystkim na zakup solidnego stołu. Najlepiej sprawdzają się konstrukcje drewniane w kształcie prostokąta, ponieważ łatwo można je ustawić przy każdej ścianie. Poza tym charakteryzują się dużą wytrzymałością i szlachetnym wyglądem. Oczywiście rozmiar powinien być dostosowany do liczby domowników. Warto z pewnością postawić na model rozsuwany, bo w razie wizyty gości bez trudu powiększymy go o dodatkowe miejsca. Pamiętajmy o tym, aby między stołem na ścianą było co najmniej 75 cm wolnej przestrzeni – zapewni to bowiem swobodę poruszania się wokół niego.

Z kolei krzesła do jadalni muszą posiadać wysokie, wyprofilowane oparcie oraz miękkie siedzisko znajdujące się minimum 45 cm nad podłogą. Alternatywnym rozwiązaniem jest ława, choć nie gwarantuje ona tak wysokiego komfortu. Dodajmy, że w każdej jadalni należy też koniecznie zamontować lampę sufitową rzucającą równomierne, jasne światło na stół, a także zadbać o stylowe elementy dekoracyjne (elegancki obrus, oryginalny bieżnik, świece, zastawa porcelanowa itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − osiem =