Gazowe i elektryczne – przegląd współczesnych zapalniczek

Gazowe i elektryczne – przegląd współczesnych zapalniczek

Zapalniczki to niezbędny gadżet wykorzystywanych przede wszystkim przez palaczy, ale przydają się również do zapalania w kominkach, piecach czy kuchenkach gazowych. Skutecznie wypierają tradycyjne zapałki głównie ze względu na wygodę i trwałość ich użytkowania. Pełnią również rolę dekoracyjną, gdyż obecnie zapalniczki dostępne są w wielu fantazyjnych wzorach, kolorach i kształtach.

Jak wybrać odpowiednią zapalniczkę?

Najpopularniejszymi rodzajami są zapalniczki gazowe oraz elektryczne. Zapalniczka gazowa wypełniona jest skroplonym butanem, za którego właściwe uwalniane odpowiedzialny jest zawór. Po przekręceniu specjalnego kółka wyzwala się mała iskra, która podpala wydzielający się gaz, który miesza się z powietrzem. Ten rodzaj zapalniczek jest bardzo łatwo dostępny i można ją zakupić praktycznie w każdym sklepie czy na stacji benzynowej. Zaletą ich użytkowania jest również to, że można je ponownie napełnić gazem.

Zapalniczki elektryczne to najbardziej nowoczesny rodzaj tych urządzeń. Posiadają moduły umożliwiające ładowanie ich za pomocą kabla USB. Są one bardzo popularnym pomysłem na prezenty na rożnego rodzaju okazje. Posiadają wbudowane pojemne baterie, które wystarczają na kilkadziesiąt odpaleń bez konieczności ich ładowania. Umożliwiają korzystanie z nich w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Tradycyjny ogień został w nich zastąpiony łukiem elektrycznym generowanym przez wbudowany w nim transformator. Zapalniczki te występują w przeróżnych wzorach i kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 14 =