Gdzie i jak można wypożyczyć wózek inwalidzki?

Gdzie i jak można wypożyczyć wózek inwalidzki?

Odpowiednia rehabilitacja po groźnej kontuzji lub wypadku jest kluczowa do tego, aby można było powrócić do pełnej sprawności fizycznej. W czasie pobytu w szpitalu lub centrum rehabilitacji nie musimy zbytnio martwić się o sprzęt. Problemy zaczynają się po zakończonej hospitalizacji. Wówczas sami musimy się w niego zaopatrzyć.

Wózek inwalidzki – kluczowe narzędzie w rehabilitacji

Po urazie, któremu ulega kręgosłup lub kończyny dolne, zazwyczaj niezalecane jest zbyt wczesne wstawanie i poruszanie się o własnych siłach. Nawet w sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie chodzić, wyprostowana pozycja ciała może być zbytnio obciążająca. Wówczas koniecznie musimy mieć wózek inwalidzki. Zakupienie wózka wiąże się z kosztami rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zakupienie jest zatem opłacalne w sytuacji, kiedy rehabilitacja będzie naprawdę długotrwała. W przypadku rekonwalescencji, której czas wynosi do 6-7 miesięcy, zdecydowanie korzystniej wózek wynająć. Tym bardziej że obecnie dość łatwe jest wypożyczenie wózka inwalidzkiego Warszawa jak każde duże miasto, ma na swoim terenie szpitale i ośrodki, które specjalizują się w rehabilitacji. Niemal zawsze w ich pobliżu znajduje się sklep ze sprzętem fizjoterapeutycznym, a w sklepie takim bardzo często można wynająć również wózki inwalidzkie.

Jaki jest koszt wynajmu wózka inwalidzkiego?

Cena wynajęcia to przeważnie 50 zł/miesiąc. Warto zauważyć, że za wynajem półroczny zapłacimy co prawda ok. 300 zł – podobną cenę osiągają najtańsze modele wózków inwalidzkich. Wynajmując wózek otrzymujemy jednak sprzęt wyższej klasy, który jest wygodniejszy, lżejszy i bardziej funkcjonalny.

Artykuł napisany we współpracy z wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego na terenie Warszawy – WSR MILA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + osiem =