Intrygujące książki dla osób zainteresowanych religią

Intrygujące książki dla osób zainteresowanych religią

Dzieje Kościoła Katolickiego na ziemiach europejskich sięgają kilkudziesięciu wieków wstecz. Rozwijał się, ewoluował, dominował. Najważniejsze wydarzenia historyczne nie mogły odbyć się bez znaczącego, często bezpośredniego, udziału ludzi i instytucji związanych z religią chrześcijańską. Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń zagłębili się kilkukrotnie w świat religijnych zagadek, odsłaniają przed czytelnikami miejsca, przedmioty i dokumenty, do których nie ma powszechnego dostępu.

Relikwie Jezusa Chrystusa

Historia życia i śmierci Syna Bożego jest powszechnie znana każdemu, kto uczestniczył w lekcjach religii. Książka „Świadkowie Tajemnicy” szuka odpowiedzi na pytania o relikwie, które pozostały po ziemskim żywocie Jezusa. Panowie Górny i Rosikoń odwiedzili wiele krajów, odbyli setki rozmów i przejrzeli mnóstwo dokumentów, próbując zgłębić tajemnicę i autentyczność przedmiotów uznawanych ze relikwie. Dzięki dokładnym opisom i wielu plastycznym fotografiom, wykonanym przez Autorów podczas trwającej dwa lata misji badawczej, można poczuć się jak członek ekipy, biorący udział w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania – czy te przedmioty to rzeczywiście Jezusowe relikwie?

Wizyta w miejscu świętym

Jedną z najpilniej strzeżonych instytucji religijnych jest Archiwum Watykańskie – miejsce, gdzie przechowywane są dokumenty z najbardziej burzliwych i kontrowersyjnych działań Kościoła Katolickiego. Dostęp do tego miejsca mają nieliczni, jednak Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń mogli osobiście zagłębić się w mury budynku i poznać chronione przez nie sekrety. Efektem jest „Tajne Archiwum Watykańskie” książka, przynosząca odpowiedź na wiele pytań z czasów Inkwizycji, wypraw krzyżowych czy Holokaustu. Detektywi religii ponownie ujawniają wiele istotnych faktów przed miłośnikami zagadek historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − cztery =