Jak czyścić zabrudzenia na dywanach?

Jak czyścić zabrudzenia na dywanach?

Dywany dodają ciepła i charakteru pomieszczeniom w domu. Trudno jednak utrzymać je w czystości, zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Jak czyścić dywany?

Najpierw kurz

Zanim przejdziemy do wywabiania plam czy odświeżania całego dywanu, konieczne jest porządne oczyszczenie go z drobnych śmieci i kurzu. Przy odkurzaniu trzeba zastosować końcówkę ze szczotką przeznaczoną do dywanów. Czasami nie wystarczy użyć odkurzacza, dlatego jeśli jest możliwość, warto porządnie wytrzepać dywan. Zwłaszcza dywany shaggy z racji swojego długiego włosia wymagają więcej pracy przy usuwaniu kurzu. Można także szczotkować dywany, ale tylko szczotką z miękkim włosiem.

Pranie i wywabianie plam

W domowych warunkach pranie dywanu jest trudne, ale wykonalne. Zwłaszcza przy użyciu wygodnych preparatów dostępnych w sklepach. Warto pamiętać o zabezpieczeniu podłogi i mebli przed chlapaniem. W przypadku wywabiania plam przyda się ocet. To lepsze rozwiązanie niż silne środki chemiczne. Będzie bezpieczny dla dywanu i nieszkodliwy dla domowników. Najlepiej działa roztwór lub pasta wykonana z octu i soli. Przy trudnych plamach można ją pozostawić na kilka godzin. W pokoju dziecięcym występuje całe spektrum zabrudzeń i niestety nie każde da się usunąć. Wyjątkowo zabrudzony dywan lepiej wymienić. Ciekawe wzory dywanów wysokiej jakości można znaleźć na: https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany-dla-dzieci/13.

Aby dywan był piękny i miękki na długo, konieczne jest regularne pranie co najmniej raz do roku. Warto korzystać z usług profesjonalnych firm piorących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 3 =