Jak dbać o drzewa w ogrodzie?

Jak dbać o drzewa w ogrodzie?

Drzewa są nie tylko wspaniałą ozdobą ogrodu albo działki, ale często również stanowią źródło smacznych owoców. Należy o nie jednak we właściwy sposób dbać, stosując konkretne zabiegi pielęgnacyjne. Zaliczamy do nich przede wszystkim przycinanie, okopywanie, nawożenie, a także zabezpieczanie pnia przed różnymi szkodnikami. Co jakiś czas trzeba też koniecznie dokonywać systematycznego usuwania starych osobników. Jeśli interesuje nas skuteczna i profesjonalna wycinka drzew Skawina jest miejscowością, w której działa firma oferująca tego typu usługi. 

Nie zapomnij o cięciu, bo od tego zależy prawidłowe wzrastanie 

Zdecydowanie najbardziej istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycinanie drzew za pomocą sekatora, polegające na kształtowaniu tzw. przewodnika (inaczej pnia), eliminowaniu krzyżujących się albo całkowicie połamanych gałęzi, a także prześwietlaniu korony. Robi się to zarówno ze względów stricte estetycznych, jak i bezpieczeństwa. Cięcie należy wykonywać przede wszystkim na młodych drzewach, ponieważ doskonale znoszą sam zabieg, a wszystkie poniesione przez nie rany zarastają w szybkim tempie.

Kolejnym elementem dbania o drzewa w ogrodzie jest ich nawożenie za pomocą nawozów sztucznych (z potasem i fosforem w składzie), choć dotyczy to głównie gatunków owocujących i młodych. Z kolei w przypadku iglaków i gatunków liściastych wystarczy zapewnić im dostęp do powietrza, wody oraz życiodajnych składników, które przenikają bezpośrednio do korzeni (np. przegniłych liści). Niekiedy też zdarza się, że konieczne jest pozbycie się starych i zniszczonych drzew z posesji. Jeśli chcemy, aby przebiegła szybko i sprawnie wycinka drzew Myślenice są miastem, w którym bez problemu znajdziemy firmę w pełni profesjonalnie wykonującą ten zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + trzynaście =