Jak dobrać ekogroszek odpowiedni do swojego pieca?

Jak dobrać ekogroszek odpowiedni do swojego pieca?

Wybór odpowiedniego rodzaju ekogroszku jest decyzją kluczową w sezonie grzewczym. To od niego zależy uzyskana energia opałowa, a także dalsza kondycja pieca. Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Czym się kierować przy zakupie? Decydując się na ekogroszek Opole jest jednym z miast, w którym jego sprzedaż oferuje wiele firm. Od tamtejszych sprzedawców można też uzyskać profesjonalne wsparcie i pomoc. Decyzji nie należy podejmować przypadkowo, ale na podstawie przemyślanej analizy.

Na co zwrócić uwagę?

Aby ekogorszek spełniał swoją podstawową funkcję, czyli skutecznie ogrzewał dom, należy wybrać go na podstawie kilku parametrów. Jednym z nich jest spiekalność RI, czyli zdolność do koksowania. Warto wiedzieć, że węgiel po zamianie w koks pali się zdecydowanie wolniej. Powstające spieki, czyli upraszając różnych rozmiarów odgazowane bryłki węgla, zamieniają się w bezużyteczny, nieprzydatny opał. Im wyższy poziom spiekalności, tym gorzej dla osoby obsługującej piec. Pojemnik na popiół szybko się zapełnia, co wymaga więcej pracy przy obsłudze kotła. W skrajnych przypadkach może to spowodować nawet uszkodzenia podajnika retortowego. W ten sposób tracimy także znaczą część materiału opałowego.

Decydując się na zakup ekogroszku, należy również zwrócić uwagę na zalecenia producenta, który zobowiązany jest określić optymalne parametry opału dla konkretnego modelu kotła. Wartość ta podana jest w megadżulach na kilogram. Ponadto producent określa maksymalną dopuszczalną zawartość siarki, jak i procentową zawartość popiołu w materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =