Jak dobrać felgi do auta?

Jak dobrać felgi do auta?

Zakup nowych felg jest najprostszym i najszybszym sposobem na zmianę wyglądu auta, a także dodanie mu bardziej prestiżowego charakteru. Wybór tych elementów nie jest jednak łatwym zdaniem. Wynika to z faktu, że na rynku są dostępne konstrukcje zróżnicowane pod względem materiału wykonania, rozmiaru oraz wzornictwa. Godne polecenia są w szczególności felgi aluminiowe marki Japan Racing, które kupimy np. na https://fajnekola.pl/producent/japan-racing/.

Odpowiedni rozmiar to priorytet

Wybierając felgi to własnego samochodu, w pierwszej kolejności podejmijmy decyzję odnośnie materiału, z którego powinny być wykonane. Produkty aluminiowe są stosunkowo drogie, ale jednocześnie bardzo ekskluzywne i wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Z kolei modele stalowe uznaje się na łatwiejsze w użytkowaniu i naprawie. Powszechna opinia jest taka, że lepiej opłaca się zainwestować w alufelgi – przede wszystkim z uwagi na ich atrakcyjny wygląd oraz zauważalnie większą trwałość.

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem wyboru jest rozmiar konstrukcji, w tym zwłaszcza jej szerokość i średnica wyrażona w calach, a także rozstaw śrub. Parametry te muszą być oczywiście idealnie dostosowane do wymogów technicznych danego koła. Wszystkie niezbędne informacje są wybite na feldze. Spore znaczenie ma ponadto wzornictwo omawianych elementów. Najbardziej pożądane są modele pięcioramienne, dodające pojazdowi sportowego charakteru. Można też zdecydować się na wersje sześcioramienne, szprychowe oraz typu mesh (w kształcie litery Y). Jeśli interesują nas wysokiej jakości felgi aluminiowe, znajdziemy je m.in. w tym sklepie internetowym: https://fajnekola.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − sześć =