Jak dobrać odpowiednią perukę?

Jak dobrać odpowiednią perukę?

Peruki są znane i używane od wieków – zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Wybór tego elementu nie jest najprostszym zadaniem, ponieważ musi być idealnie dopasowany do konkretnej osoby pod względem koloru, materiału wykonania czy rozmiaru. Na szczęście w specjalistycznych sklepach jest dostępnych mnóstwo różnorodnych peruk, a na dodatek pracują tam ludzie kompetentni, którzy w razie potrzeby udzielą nam odpowiedniej rady. W niniejszym artykule zostaną podane główne kryteria doboru peruki.  

Produkty naturalne i syntetyczne

Przy wyborze peruki zdecydowanie największe znaczenie ma to, czy została wykonana z włosów naturalnych, czy też sztucznych. Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety, dlatego warto się z nimi zapoznać. Wyroby z prawdziwych włosów charakteryzują się oczywiście naturalnością, która przejawia się w wyglądzie oraz dotyku (są lśniące i delikatne). Co więcej, niezwykle łatwo się je pielęgnuje, posiadają dosyć korzystny stosunek ceny do jakości i można je bez problemu strzyc, modelować czy koloryzować. Z kolei peruki syntetyczne nie prezentują się tak spektakularnie i wymagają więcej uwagi (mycie,czyszczenie itp.), ale jednocześnie są znacznie tańsze i bardziej wytrzymałe.

Istotnym kryterium przy wyborze omawianego produktu jest też kształt naszej twarzy. Do trójkątnej pasują peruki z włosami półdługimi, wycieniowanymi i z krótką grzywką, do owalnej – gładkie lub falowane i z grzywką, natomiast do okrągłej – proste i wycieniowane. Dla wielu liczy się też to, aby peruka w jak największym stopniu przypominała ich naturalną fryzurę. Dotyczy to w szczególności osób chorych, które utraciły włosy np. wskutek raka.

Duży wybór peruk znajdziesz w sklepie internetowym: https://hairlux.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =