Jak dobrać wygodny biustonosz do biegania?

Jak dobrać wygodny biustonosz do biegania?

Każda kobieta regularnie uprawiająca bieganie powinna zaopatrzyć się w wygodny biustonosz. Nie może to być oczywiście model klasyczny – przeznaczony do chodzenia na co dzień, ponieważ jest niewystarczająco przystosowany do dużych obciążeń oraz niedostatecznie chroni skórę przed urazami. Warto natomiast postawić na model stricte sportowy, idealnie dobrany pod względem rozmiaru, funkcjonalności czy designu. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie udogodnienia musi on posiadać w swojej konstrukcji.

Duże znaczenie mają indywidualne preferencje danej kobiety

Odpowiedni stanik to jeden z elementów niezbędnych podczas biegania. Na rynku znajdziemy modele kompresyjne (w formie krótkich topów dobrze przylegających do ciała), z dzielonymi miseczkami (obejmujące każdą pierś z osobna) oraz uniwersalne, czyli z oddzielnymi miseczkami i regulacją pozwalającą na perfekcyjne dopasowanie do biustu. Optymalny materiał to syntetyczny poliester lub poliamid z niewielką domieszką elastanu, charakteryzujący się wprost znakomitą oddychalnością i doskonałym odprowadzaniem wilgoci.

Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się konstrukcja całkowicie bezszwowa, wycinana za pomocą nowoczesnego lasera. Wynika to z faktu, że nie spowoduje ona nieestetycznych i bolesnych otarć na skórze w trakcie zaawansowanego ruchu. Pożądane elementy dodatkowe to stabilne zapięcie na haftki, niezbyt cienkie ramiączka o sporym zakresie regulacji oraz szeroki pas u dołu. Jeśli chodzi o rozmiar, to musi on być przede wszystkim zgodny z obwodem klatki piersiowej. Ostatnio wyjątkowo popularne są w szczególności staniki sportowe z wbudowanym podtrzymaniem i panelami siateczkowymi, dostępne np. w tym sklepie internetowym: https://www.runshop.pl/sklep,60,shock-absorber-biustonosze-sportowe.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =