Jak impregnować buty na zimę?

Jak impregnować buty na zimę?

Buty zimą wymagają szczególnych zabiegów. Warto zabezpieczyć je już przed sezonem, zanim zaczną się opady śniegu i marznącego deszczu.

Przygotowanie butów na zimę do sezonu

   Buty muszą być wysuszone i oczyszczone. Trzeba pamiętać, że buty suszymy powoli, nie mogą być postawione bardzo blisko kominka lub kaloryfera. Należy wyciągnąć sznurówki, język i wkładki, odpiąć rzepy (jeśli są). 

Przygotowanie do zimy – jak wykonać impregnację

   Buty skórzane najlepiej impregnować właściwą pastą do butów. Jeśli są to buty często używane, na początku można potraktować je delikatnie oliwką. Nie używać oleju rzepakowego czy lnianego, ponieważ reaguje z powietrzem i buty mogą mieć nieładny zapach. Gdy wsiąknie oliwka, pastujemy właściwą pastą. Dobre środki do pielęgnacji obuwia znaleźć można w sklepach oferujących dobrej jakości buty. Takich jak sklep-luz – https://sklep-luz.pl/.

   Konserwacja polega na utrzymywaniu butów w czystości i suszeniu ich za każdym razem, gdy są mokre. Prostym zabiegiem osuszania buta, jest włożenie rury odkurzacza do środka i pozostawienie jej na 10 minut. Po osuszeniu używamy naturalnej pasty do butów, która impregnuje i chroni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 12 =