Jak niewielkim kosztem przyozdobić ogród?

Jak niewielkim kosztem przyozdobić ogród?

Jedną z najważniejszych zalet posiadania własnego domu jest możliwość zaprojektowania i urządzenia ogrodu. Przestrzeń ta daje nam duże możliwości aranżacyjne. Należy to jednak zrobić z głową, wybierając roślinność i inne elementy dekoracji nie tylko ze względu na ich walory wizualne, ale również z powodu funkcjonalności.

Luksus nie musi być drogi

Zakładanie ogrodu jest jedną z największych przyjemności dla osób ambitnych i kreatywnych, ceniących sobie wprowadzanie w życie własnych pomysłów. Często jednak generuje spore wydatki, co nie każdemu może się podobać. W związku z tym warto zdecydować się na tańsze warianty poszczególnych elementów lub po prostu urządzać ogród etapami – kawałek po kawałku.

Oszczędności należy szukać już na początku – np. zamiast wywozić gruz albo glinę, można z nich zrobić wzniesienia pełniące rolę schodów. Z kolei kamienie czy głazy mogą doskonale sprawdzić się jako materiał na skalniaki, a pnie i konary – na budowę mebli lub palisad i obrzeży rabat.

Jednym z najdroższych elementów ogrodu może być nawierzchnia. Jeśli chcemy zaoszczędzić, powinniśmy do jej zbudowania użyć gliny, żwiru, betonowych płyt lub drewnianych kołków, czyli materiałów tanich i ogólnodostępnych.

A czym ogrodzić nasz ogród? W tej roli doskonale spisze się zwykła siatka rozpięta na metalowych słupkach (choćby ze złomowiska). Niektórzy decydują się też na postawienie w ogrodzie altany lub tarasu według własnego projektu.

Jako ozdoby do tej przestrzeni sprawdzą się zwłaszcza donice kompozytowe (kompozyt to materiał sztuczny przypominający drewno, niezwykle odporny na różne warunki atmosferyczne), a także eleganckie i lekkie donice z technorattanu tego rodzaju https://ogrodidom24.pl/donice-technorattanowe/donice-technorattanowe-kwadratowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =