Jak odpowiednio dobrać fason sukni wieczorowej do sylwetki?

Jak odpowiednio dobrać fason sukni wieczorowej do sylwetki?

W sukni wieczorowej kobieta powinna czuć się wyjątkowo pięknie i komfortowo. Aby tak się stało, suknia musi być perfekcyjnie dopasowana do sylwetki. Wieczorowe suknie są szyte przez producentów w wielu fasonach, więc każda kobieta powinna coś odpowiedniego dla siebie znaleźć.

Jak dopasować odpowiedni fason sukni wieczorowej do sylwetki?

Istnieje kilka typów kobiecej figury. Podstawowe z nich to jabłko, gruszka, lizak, kolumna i klepsydra. Ostatnia wymieniona jest sylwetką bardzo proporcjonalnie zbudowana. Panie o tej budowie we wszystkim wyglądają dobrze. 

Mankamentem figury typu jabłko jest większy brzuszek. Wybierając kreację wieczorową należy szukać fasonu, który go maskuje. W tym przypadku sprawdzi się suknia z dopasowaną górą i poszerzonym dołem, lub odcinana pod biustem. Kolejny typ sylwetki to gruszka, która ma szerokie biodra. Aby zrównoważyć sylwetkę należy wybrać sukienkę o długości midi, poszerzaną na dole. Powinna ona również posiadać dekolt odpowiedniej wielkości.

Sylwetka typu lizak to szerokie ramiona i wąskie biodra. Sukienki wieczorowe przy tym typie figury powinny być rozkloszowane i mieć dekolt w kształcie litery V. Ostatni rodzaj to figura w kształcie kolumny, czyli budowa chłopięca. Jej cechy charakterystyczne to wąskie biodra, mały biust i brak wyraźnie zaznaczonej talii. Pani o takiej figurze powinna się zdecydować na suknię z zaznaczoną talią i poszerzanymi biodrami. Fason najbardziej odpowiedni to sukienka z rozkloszowanym dołem. Warto przed wyborem sukni dobrze rozpoznać swoją budowę, bowiem jest to kluczowe w doborze odpowiedniego modelu ubioru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 1 =