Jak odpowiednio nawadniać organizm?

Jak odpowiednio nawadniać organizm?

Nawodnienie organizmu jest niezwykle istotnym elementem diety, który pozwala zachować odpowiednie funkcjonowanie każdego organizmu. Jest ważne nie tylko latem w czasie upałów, ale także w trakcie ćwiczeń fizycznych i normalnego funkcjonowania.

Dlaczego odwodnienie organizmu jest tak niebezpieczne?

Organizm ludzki składa się w blisko 60-70% z wody. To dzięki niej odbywa się większość procesów metabolicznych. Brak wody sprawia, że pojawiają się problemy z trawieniem i wchłanianiem substancji odżywczych. Odpowiednie nawodnienie ma więc kluczowe znaczenie w kontekście pracy całego organizmu. Picie wody wydaje się być wrodzoną umiejętnością, jeśli jednak chcemy maksymalnie wykorzystać każdą kroplę wody, warto poznać podstawowe zasady, które sprawiają, że w prosty sposób nawodnimy nasz organizm zgodnie z jego potrzebami.

Sztuka picia wody nie jest specjalnie skomplikowana. Wbrew pozorom do odpowiedniego nawodnienia nie musimy wykorzystywać specjalnych napojów izotonicznych czy elektrolitów. Są one wymagane w pewnych jednostkach chorobowych, które charakteryzują się mocną biegunką lub wymiotami. W przeciwnym wypadku wystarczy czysta woda mineralna. Aby uprzyjemnić sobie picie i mieć pod kontrolą ilość przyjętej wody warto zaopatrzyć się w bidony z imieniem, dzięki którym cały proces nawodnienia naszego organizmu będziemy mieli ciągle pod kontrolą. Jak pić wodę, aby jak najlepiej odżywić nasze ciało? Sposobów jest kilka, my przedstawimy ten najprostszy.

Najkorzystniejsze efekty uzyskamy, pijąc wodę przez cały dzień małymi łyczkami. Prawidłowe nawodnienie zapewni nam w zupełności 1,5-2 litrów wody. Niezwykle istotne jest jednak, by nie pić jej na jeden raz. Wodę pijemy od rana do wieczora, stosując niewielkie porcje. Jeśli ćwiczymy na siłowni, to wykorzystujemy bidony z imieniem, które pomogą nam zlokalizować nasz pojemnik z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =