Jak odprowadzać ścieki z domu jednorodzinnego?

Jak odprowadzać ścieki z domu jednorodzinnego?

Jedną z podstawowych instalacji w każdym domu jednorodzinnym jest kanalizacja. System rur zbierający zanieczyszczoną wodę ze zlewów, wanien i toalet, musi zostać podłączony do zbiorczej, zewnętrznej sieci kanalizacyjnej. Na terenach, na których nie ma dostępu do sieci miejskiej, lub niemożliwy jest montaż ekologicznej oczyszczalni, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiednio dobranego zbiornika bezodpływowego, czyli popularnego szamba.

Zalety szamba na działce

Szambo jest jednym z najczęściej stosowanych zbiorników, służących do gromadzenia nieczystości płynnych. Specjalne pojemniki można zamówić np. na  http://kamal-bet.pl/wojewodztwo-mazowieckie/. Jest ono niezwykle przydatne w miejscach, gdzie warunki wodno-gruntowe terenu nie pozwalają na zastosowanie oczyszczalni z rozsączem. Dużą zaletą jest także jego rozmiar – nie wymagając rozłożenia w ziemi drenażu, możliwe jest zamontowanie szamba nawet na wyjątkowo małych działkach. Szambo jest produktem tanim i prostym w instalacji. Budowa zbiornika o pojemności do 10m3 nie wymaga także uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczy jedynie dokonać stosownego zgłoszenia do właściwego urzędu.

Jakie szambo dla domu jednorodzinnego?

Dla jednorodzinnego domu najlepszym wyborem będzie szambo betonowe 10m3. Jest to optymalna wielkość dla typowej rodziny, mieszkającej w prywatnym budynku. Statystycznie zbiornik 10m3, użytkowany przez 4-osobową rodzinę, będzie wymagał opróżniania średnio co 3 miesiące. Uszczelnione od wewnątrz szambo jest wyjątkowo wytrzymałym i niedrogim rozwiązaniem, które z powodzeniem posłuży przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 2 =