Jak odzyskać należne pieniądze?

Jak odzyskać należne pieniądze?

Prowadzenie własnej działalności daje dużo satysfakcji i radości, niestety, są też ciemniejsze strony samozatrudnienia – mowa tu przede wszystkim o nierzetelnych kontrahentach, którzy za wszelką cenę próbują uniknąć regulowania należności. Odzyskiwanie długów z całą pewnością do łatwych nie należy, trzeba też liczyć się z mniejszym lub większym wydatkiem, zawsze jednak istnieje szansa, że zaległość zostanie uregulowana łącznie z należnymi odsetkami.

Samodzielnie czy z pomocą?

Wielu przedsiębiorców, chcąc ograniczyć koszty, decyduje się na samodzielne ściąganie długów. Możliwości w tej kwestii jest wiele, począwszy od monitów telefonicznych i mailowych, a przedsądowych wezwaniach do zapłaty skończywszy. Działania te nie zazwyczaj nie przynoszą pożądanych efektów – dłużnicy najzwyczajniej w świecie ignorują wierzyciela. Przydatnym narzędziem okazuje się na tej płaszczyźnie rejestr dłużników online – witryna, w której można umieścić wpis dotyczący nierzetelnych i niewypłacalnych kontrahentów. W niektórych przypadkach informacja o umieszczeniu danego podmiotu lub osoby we wspomnianym spisie działa motywująco – w dużej mierze wynika to z faktu, że platforma jest ogólnie dostępna i każdy zarejestrowany użytkownik może uzyskać informacje dotyczące dłużnika. Rozwiązanie to jest zazwyczaj wykorzystywane w sytuacji, gdy wszelkiego rodzaju próby polubownego rozwiązania problemu nie przynoszą efektów.

Następnym krokiem jest windykacja sądowo-egzekucyjna. Uzyskanie sądowego nakazu zapłaty otwiera możliwość skierowania sprawy do egzekucji komorniczej, wiąże się to jednak z większymi kosztami, które musi ponieść wierzyciel. Działania windykacyjne wymagają sporych nakładów czasowych, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się w tej sytuacji na alternatywne rozwiązania, do których należą m.in. platformy internetowe zapewniające różnorodny pakiet narzędzi windykacyjnych oraz fachową pomoc prawną na każdym etapie postępowania. Jest to atrakcyjna alternatywa dla firm świadczących usługi w zakresie ściągania należności. Przykład wspomnianego panelu można znaleźć tutaj: https://system3000.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − dwanaście =